Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

01.03.2019 Aizputnieki būvē stipri, nīcenieki – skaisti

Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiālē trešdien notika papīra tiltu konstruēšanas sacensības, kuras organizēja studentu pašpārvalde.

Konkursā piedalījās 27 komandas no RTU, Liepājas Valsts tehnikuma, Liepājas, Saldus, Brocēnu, Druvas, Priekules, Aizputes, Vaiņodes, Skrundas, Nīcas un Grobiņas vidusskolām.

Pagājušajā gadā liepājnieki smēlās ideju no Rīgas kolēģiem, šogad izlemjot ideju atkārtot. "Konkurss ir vērtīgs pasākums jauniešiem, lai parādītu savas zināšanas un praktiskās iemaņas tiltu būvēšanā no papīra," atzīst organizatori.

Tilta konstruēšanai bija atvēlētas divas stundas, kuru laikā komandām trīs dalībnieku sastāvā vajadzēja uzbūvēt tiltu, lai tas spētu noturēt pēc iespējas lielāku slogojumu. Organizatori tiltu būvniecībai dalībniekiem izsniedza materiālus – 50 A4 papīra lapas un divus līmes zīmuļus, kā arī nepieciešamos instrumentus. Tilti tika ievietoti slogošanas aparātā – šo darbību veica paši dalībnieki organizatora uzraudzībā.

1. vietu izcīnīja Aizputes vidusskolas komanda, kuras tilts izturēja 98 kilogramus. Savukārt 2. vietu ieguva A. Puškina Liepājas 2. vidusskola. Viņu būvētais tilts spēja turēt 45 kilogramu slodzi. 3. vietas ieguvēji – Liepājas Valsts tehnikuma komanda – konstruēja tiltu, kas spēja turēt 32 kilogramus lielu slodzi.

Tāpat tika vērtēts arī tiltu vizuālais noformējums. Par skaistāko tilta konstrukciju atzīts Nīcas vidusskolas būvētais tilts.