Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

09.05.2019 Algotu darbu šovasar vēlas strādāt 737 skolēni

Skolēnu nodarbinātības projektam šovasar līdz noteiktajam datumam – 7.maijam pieteikušies 737 skolēni vecumā no 13 līdz 14 gadiem, kas ir lielākais strādāt gribētāju skaits pēdējo četru gadu laikā, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šovasar tāpat kā pērn plānots nodarbināt pavisam 250 šī vecuma skolēnus. Visvairāk skolēnu pieteikušies no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, Draudzīgā Aicinājuma 5. vidusskolas, O. Kalpaka 15. vidusskolas un Liepājas 8. vidusskolas. Tā arī šogad strādāt gribētāju skaits ir vairākas reizes lielāks nekā iespējams iesaistīt nodarbinātības projektā, katrai skolai tiks iedalīts noteikts darba vietu skaits jeb kvotas, proporcionāli pieteikušos skolēnu skaitam.

Skolā tiks izveidota komisija, kura, atbilstoši iedalīto kvotu skaitam, izvērtēs pieteikušos pretendentus darbam vasarā, ņemot vērā šādus kritērijus: skolēnam ir labas sekmes un uzvedība, pozitīva attieksme pret darbu, skolēns ir no ģimenes, kurai ir trūcīgās ģimenes statuss, skolēns atrodas aizbildnībā vai audžuģimenē, ir no daudzbērnu ģimenes. Priekšroka tiks dota arī skolēniem, kuri iepriekš nav piedalījušies vasaras nodarbinātības pasākumos.

Skolēnu sarakstus, kuriem tiks piešķirta darba vieta, apstiprinās izglītības iestādes vadītājs un līdz 14.maijam iesniegs Izglītības pārvaldē.

Pēc tam katras skolas sociālais pedagogs no 22.maija informēs skolēnus par piešķirto darba vietu, sniedzot arī informāciju par turpmāk veicamajām darbībām.

Skolēniem no 13 līdz 14 gadiem algotais darbs tiks organizēts no 3.jūnija līdz 9.augustam piecās maiņās – katrā pa divām nedēļām. Skolēni strādās skolu labiekārtošanas darbos, Komunālajā pārvaldē pilsētas uzkopšanā, citos pašvaldības uzņēmumos un iestādēs.

Liepājas pašvaldības līdzfinansējums skolēnu nodarbinātībai vasarā šogad ir kopumā ap 77 000 eiro. 2018. gadā darbam vasarā bija pieteikušies 663 skolēni.