Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

23.04.2019 Ar smēķētājiem nedraudzējas

Pirms svētku brīvdienām Liepājas skolu jaunieši satikās Liepājas Olimpiskā centra manēžā, lai piedalītos smēķēšanas mazināšanas aktivitātes "Misija V" noslēdzošajā kārtā. Vienpadsmit komandas pildīja jautrus un aktīvus uzdevumus, kas veidoti tā, lai atgādinātu skolēniem par to, cik spēcīga var būt atkarība no tabakas un kāpēc labāk smēķēt nemaz nesākt.

 Teju visu šo mācību gadu Liepājas skolu jauniešiem "Misija V" lika aizdomāties par smēķēšanas kaitīgumu. Pasākumu sērijas pirmajā daļā jauniešiem bija nodarbības par to, ko cigaretes un tabakas izstrādājumi nodara cilvēka organismam, kā sākas atkarības un cik tās izmaksā.

"Atkarību speciālisti aicināja bērnus aizdomāties par to, cik lielā mērā smēķēšana ietekmē veselību. Pēc tam dzirdēju atsauksmes, ka patiesībā viņi bijuši ļoti pārsteigti par to, ka smēķēšanu nemaz nav tik viegli atmest. Tāpat skolēni aprēķināja, cik daudz naudas par cigaretēm iztērē smēķētājs. Viņi patiešām bija šokā," stāsta projekta vadītāja Zane Kazāka.

Nodarbībās katra klase izveidojusi piecu cilvēku komandu, kas klasi pārstāvēs tālākajos aktivitāšu posmos. "Komanda kopā ar pārējās klases atbalstu pildīja trīs uzdevumus – bija jāizstrādā infografika, plakāts un video rullītis par smēķēšanas tēmu. Šajā posmā ar bērniem visvairāk sastrādājos, čatojām vatsapā, izsniedzu viņiem uzdevumus, atbildēju uz jautājumiem, risinājām dažādas problēmas. Sākumā bija 32 komandas, taču, veicot uzdevumus, pa kādai atkrita, beigās palika 11," Z. Kazāka atskatās uz aktivitāšu uzdevumiem.

Pēc projekta vadītājas domām, mērķauditorija – 7. klašu skolēni – izraudzīta ļoti pareizi, ja mērķis ir panākts, ka jaunieši nemaz kaitīgajam ieradumam nepievēršas. "Viņu izbrīns parāda, ka viņi nemaz pa īstam vēl nav aizdomājušies par smēķēšanu. Tas ir labi, ka jaunieši, vēl nesākuši smēķēt, uzzina, cik tas ir nelietderīgi un kaitīgi," norāda Z. Kazāka.

Arī pasākumā uzrunātie skolēni atzina, ka tagad labāk izprot to, cik smēķēšana patiesībā ir slikta un nevajadzīga. "Jau nodarbībās uzzinājām, cik ļoti kaitīga ir smēķēšana," pastāsta O. Kalpaka 15. vidusskolas audzēknes Agnija Rāte un Evelīna Ate. Vaicātas, vai draugu un paziņu lokā ir daudz smēķētāju, meitenes viennozīmīgi norāda, ka "ar tādiem, kas smēķē, cenšamies nedraudzēties."

Smēķēšanas mazināšanas aktivitātes ir daļa no Liepājas pilsētas pašvaldības īstenotā projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs", kura laikā plānots izglītot arī vecākus par smēķēšanas kaitīgumu un tās novēršanu bērnu un jauniešu vidū. Tāpēc visi 7. klašu skolēnu vecāki 25. aprīlī tiek aicināti uz nodarbību par šo tēmu. Tā notiks J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolā, 31. kabinetā, pulksten 18. Nodarbību vadīs atkarību profilakses speciāliste Madara Lapsa.