Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

13.04.2019 Ar tautas deju soļiem uz svētkiem

11.aprīlī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē norisinājās tautas deju kolektīvu repertuāra apguves skate, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieluzvedumam "Saule vija zelta rotu".

Skatē piedalījās kolektīvi no Liepājas un tuvākajiem novadiem - Aizputes, Pāvilostas, Vaiņodes, Priekules, Nīcas un Grobiņas. Kopskaitā - 38 tautas deju kolektīvi. Startējot šī gada skatē, kolektīvi piesaka sevi kā potenciālo dalībnieku svētkiem Rīgā, kas norisināsies 2020. gada 6. - 12. jūlijā. To, kuri kolektīvi brauks uz Rīgu, noteiks nākamā gada skate.

Skatei nopietni gatavojās gan dejotāji, gan viņu skolotāji. Tautas deju ansambļa "Vaduguns" skolotāja Nellija Kuplēna atzina, ka darbs ieguldīts gana ilgi. "Gatavojāmies jau no septembra, kad uzzinājām obligātā repertuāra dejas. Katrai vecuma grupai šajā gadā dejas nav no vieglākajām. Bija jāieliek smags darbs, daudz strādājam pie pamatsoļiem, dejas aprakstiem un pat dejā bija jāieliek aktiermāksla, iejūtoties tēlos, kas mūsdienu bērniem ir liels pārbaudījums. Bet tieši aktiermāksla bija tas, kas bērniem ļoti padevās un viņi lūdza atkārtot vēl un vēl."

Pati skolotāja bērnu sniegumu vērtē kā ļoti labu. "Kaut arī bērniem šis viss notika pirmoreiz, viņi uz skati ļoti saņēmās. Mēģinājumos gan mēdza iet kā pa kalniem. Ir gandarījums, kad bērniem ir tāda atbildības sajūta, centība, lai parādītu visu, ko esam iemācījušies un apguvuši. Kaut žūrija šajā gadā bija prasīga un stingra, kopumā bija labi."