Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

"Mums jautā, kādu atzīmi mēs sev liktu par paveikto darbu. Man šķiet, ka vērtējumu mums sniedz tie jaunieši un viņu vecāki, kas pēc pakalpojumu saņemšanas atzīst – situācija ir uzlabojusies," Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāles atklāšanas pasākumā sacīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. Savukārt centra vadītājs Nils Konstantinovs uzsvēra, ka lielākais lepnums ir tas, ka jauniešus uz centru atved ne tikai vecāki, bet viņi piesakās paši.
Foto: Egons Zīverts

26.06.2019 Astoņi no desmit – labs rādītājs

"Pirms gada es sēdēju ar samilzušu jauniešu problēmu, rakņājos internetā un uzgāju Pusaudžu resursu centru. Man tas likās fantastiski, ka šādu palīdzību var saņemt pusaudži Rīgā. Par vienas pieturas aģentūras principu uzrakstīju arī savu maģistra darbu, jo uzskatu, ka tas ir atslēgas vārds, kā strādāt ar jauniešiem, – vienā vietā sniegt visu, kas nepieciešams," norādīja Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāles vadītāja Inga Laugale.

"Liepājā jau ir daudz programmu un projektu, kas tiek īstenoti, strādājot ar jauniešiem. Tas bija viens no priekšnoteikumiem, lai arī mūsu programma šeit sāktu darboties un izdotos – lai jaunieši saņemtu sev nepieciešamo atbalstu. Vajag, lai jaunieši jūt, ka viņiem sniedz atbalstu," atklājot centra Liepājas filiāli, 19. jūnijā sacīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. 

Jauniešu resursu centrs piedāvā sabiedrībā balstītus pakalpojumus – tas nozīmē, ka tie notiek reālajā jauniešu vidē, nevis formālās veselības aprūpes iestādēs. Labklājības ministrija finansē visus pakalpojumus, tādēļ jauniešiem tie ir pieejami bez maksas. Tiek ievērota konfidencialitāte, ņemot vērā garīgās veselības problēmu stigmatizāciju sabiedrībā.

"Mūsu mērķis ir ļoti ambiciozs. Mēs vēlamies, lai katram pusaudzim Latvijā būtu pieejama mūsdienīga, pierādījumos balstīta palīdzība garīgās veselības jomā. Ticam, ka, lēnām ejot uz priekšu, mēs to varam sasniegt," norādīja Pusaudžu resursu centra vadītājs Nils Konstantinovs. Pirmais solis – atvērt filiāli ārpus Rīgas – jau ir sperts.

Centra klienti, kas pēc palīdzības vēršas paši, galvenokārt ir atkarīgi no ierīcēm – paši jūt, ka pārāk ilgi sēž pie datora, un vēlas saņemt palīdzību. Tomēr biežāk jauniešus piesaka vecāki, galvenokārt ar aizdomām par atkarībām vai problemātisku uzvedību. "Kopumā esam saskārušies ar ļoti plašu pusaudžu problēmu klāstu – depresiju, trauksmi, graizīšanos, atkarībām. Tendences liecina, ka alkoholisko un narkotisko vielu atkarība jauniešu vidū samazinās, pieaug problēmas ar tehnoloģijām. Ir arī gadījumi, kad pusaudzis ir atkarīgs no zagšanas, internetā pieejamās pornogrāfijas," stāsta centra vadītājs.

Lai saņemtu palīdzību, nav nepieciešams ārsta nosūtījums, tikai vēlme uzlabot situāciju. 

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 26.jūnija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!