Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Valters Pelns

14.06.2019 Atzīmēs dizaina dienas

18. un 19.jūnijā koncertzāles "Lielais dzintars" telpās norisināsies pasākums "Dizaina dienas 2019", ko organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV). Pasākums veidots  kā starpdisciplināra pieredzes apmaiņas platforma topošajiem un labākajiem Latvijas dizaineriem, nozares profesionāļiem un dizaina talantu "medniekiem", informē vidusskolas pārstāve.

Izstāde "Dizaina dienas 2019" būs skatāma koncertzāles mākslas telpā Civita Nova no 18.jūnija līdz 11.jūlijam. Izstāde iepazīstinās ar LMMDV 2018./2019. gada absolventu diplomdarbiem. Pasākumu cikla ietvaros - Mākslas un dizaina topošo absolventu diplomdarbu prezentācijas un jauno mūziķu kvalifikācijas eksāmeni.

Izstādi un eksāmenus papildinās lekcijas un sarunas par dizainu, kurās savu klātbūtni ir apstiprinājuši Latvijas Dizaina gada balvas organizatori un laureāti, Latvijas dizaina un mākslas augstskolu, kā arī LIAA Liepājas Biznesa inkubatora pārstāvji.

18.jūnijā pulksten 15 sadarbībā ar Latvijas Dizaina gada balvu (LDGB) norisināsies "Dizaina Duelis" starp dizaina profesionāļiem, investoriem, dizaina izglītības pārstāvjiem un LMMDV audzēkņiem un pasniedzējiem. Sarunu ar savu pieredzi bagātinās LDGB organizatores Inguna Elere un Dagnija Balode balvas ieguvēja 2019. gadā - Una Rozenbauma un finālistes - Paula Lorence un Alise Dīrika. Savukārt, sadarbībā Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Liepājas Biznesa inkubatoru un finanšu institūciju "Altum" būs iespēja vairāk uzzināt par jauno dizaineru iespējām uzņēmējdarbībā.

Savukārt modes skate būs skatāma 18.jūnijā pulksten 17.30 mākslas telpā Civita Nova. Jau tradicionālās LMMDV kvalifikācijas darbu modes un apģērbu dizaina skates šogad tiek attīstītas un paplašinātas, piesaistot un prezentējot Latvijas Mākslas akadēmijas modes dizaina jauno autoru kolekcijas, kā arī LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas gada radošo veikumu. Tādējādi pasākums dod iespēju ieskatīties un novērtēt modes dizaina profesionālas izglītības Latvijā dažādos attīstības posmos.

Modes skatē piedalīsies Apģērbu dizaina 2. un 3. kurss, 4. kursa Kvalifikācijas darbu tērpu kolekcijas autore Dana Zoniņa ar kombinezonu kolekciju, Ieva Agruma ar tērpu kolekciju "Memory Loss", Egita Ķeķe ar sieviešu mēteļu kolekciju un Laura Lasmane ar savu tērpu kolekciju. Tekstila izstrādājumu dizainu pārstāvēs Vineta Solovjova ar kolekciju "Apmetņi vīriešiem", Ādas izstrādājumu dizainu prezentēs Anete Reine ar galvas segu kolekciju motobraucējiem, Anda Matvējeva ar ceļa somu komplektu un Līva Paula Vilsone ar kolekciju “Džambas somas”.

Pasākumā ieeja ir bez maksas.