Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

04.03.2019 Dejas ar stāstu  (1)

1. marta vakarā Liepājas Olimpiskajā centrā 520 dejotājus no Liepājas, Ventspils, kā arī  Medzes, Dunalkas, Otaņķiem vienoja mūsdienu deju kolektīvu radošais konkurss festivāls.

Pasākuma koordinatore, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra mūsdienu deju metodiķe Aina Apene atzina, ka ir ļoti būtiski organizēt šādus pasākumus, lai veicinātu bērnu izaugsmi. "Jebkuras sacensības – lielas vai mazas – veicina dejotāju un pedagogu izaugsmi. Ir svarīgi piedalīties ne tikai koncertos, bet arī sacensībās, lai burziņa atmosfērā dejotāji izvērtētu gan sevi, gan arī citus."

Dalībnieki kopumā izdejoja 34 jaunrades dejas dažādos žanros – šova, hip-hopa un laikmetīgās dejas stilos.

"Konkursa festivāla mērķis bija radīt svētkus dejai, atbalstīt jaunos dejotājus, stimulēt viņu dejotprasmi un popularizēt mūsdienu deju žanrus bērnu un jauniešu vidū. Tieši šāds konkurss Liepājā tika rīkots pirmoreiz. Iepriekš dejotāji tikās Liepājas atlases skatē Kurzemes novadam," stāsta A. Apene.

Tā kā daudzi dejotāji gatavojas Dziesmu un deju svētkiem, kuriem būs savs konkurss, koordinatore vēlējusies radīt festivālu, kurā sadejoties tiem, kas uz Dziesmu svētkiem nedosies.

"Es neliku uzsvaru uz konkursu, lai motivētu bērnus, jo reizēm ir sāpīgas emocijas, ja netiek iegūta pirmā vieta. Manuprāt, izvēlējos pareizo ceļu, katram piešķirot godalgotu vietu, taču labākos izceļot ar Grand Prix apbalvojumu. Visi bija priecīgi, jo neradās doma, ka kāds ir slikts dejotājs," saka A. Apene.

Priekšnesumus vērtēja profesionāla žūrija: Igors Grīnbergs – Latvijas Mūsdienu dejas asociācijas prezidents un starptautiskās kategorijas tiesnesis, Liene Bēniņa – horeogrāfe, mūsdienu deju eksperte, Tukuma pilsētas Modes deju studijas "Demo" vadītāja, Zigmārs Lācis – horeogrāfs, dejotājs, pasniedzējs, mūsdienu deju speciālists.

"Mūsdienu dejā ir svarīgi, lai būtu nolasāms stāsts. Šogad dalībnieki lieliski iznesa priekšnesuma stāstu. Tika vērtēta arī dejas kompozīcija, skatuviskais tēls, kā arī tehniskais izpildījums," skaidro koordinatore.

Grand Prix 5. – 7. klašu grupā ieguva deja "Way" (horeogrāfe Sņežana Zuntnere-Krjukova), kuru izpildīja Liepājas deju studija "Libava Sports" (vadītājas Svetlana Putilova un Jūlija Visocka); Grand Prix 8. – 12. klašu grupā – horeogrāfa Jāņa Putniņa deja "Iekš visiem", kuru ļoti emocionāli izdejoja deju studijas "Extra" dejotājas (vadītāja Dina Bruže). Taču vislielāko atzinību un arī Grand Prix ieguva Liepājas Bērnu un jaunatnes centra deju studijas "Dzintari" vadītājas un horeogrāfes Montas Sprūdes deja "Mīlestības eiforijā", kas startēja 8. – 12. klašu grupā. Žūrija šo priekšnesumu, kurā dejotājas uz skatuves radīja Francijas gaisotni, atzina par izcilu.