Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Andris Gertsons

10.06.2019 Gaisā laidīs paštaisītas raķetes  (1)

No 14. līdz 16.jūnijam Vaiņodes lidlauka teritorijā norisināsies Starptautiskās aviācijas federācijas Aeromodelisma komitejas (FAI CIAM) pasaules kausa izcīņas sacensību posms “WORLD CUP” raķešu – kosmiskā modelisma sportā, informē Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (BJC) tehniskās Jaunrades metodiķis Guntars Graudiņš.

Sacensības Latvijā notiks jau deviņpadsmito reizi un šogad dalību tajās apstiprinājuši sportisti no Slovākijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas, informē raķešu – kosmiskā modelisma sporta savienības prezidents Arnis Bača.

Sacensību galvenās aktivitātes Vaiņodes lidlauka teritorijā norisināsies 15. un 16. jūnijā un tās apmeklēt ir aicināts ikviens, kuram ir interese par raķešu būvi, jo sacensību laikā būs iespēja ne tikai vērot raķešu modeļu lidojumus, bet arī klātienē apskatīt sportistu izstrādātos unikālos raķešu modeļus.

15.jūnijā visas dienas garumā no pulksten 10 līdz 18 lidlaukā norisināsies raķešu modeļu lidojumu demonstrācijas un sacensības šādās modeļu kategorijās: brīvi lidojoši raķešu planieru modeļi, lidojuma laika sasniegšanai, raķešu modeļi ar vimpeli, lidojuma laika sasniegšanai, raķešu modeļi ar autorotoru, lidojuma laika sasniegšanai.

16.jūnijā no pulksten 10 līdz 15 turpināsies lidojumu demonstrācijas un sacensības šādās kategorijās: radio vadāmo raķešu planieru modeļi lidojuma laika un piezemēšanās precizitātes sasniegšanai, raķešu modeļi – reāli eksistējošu raķešu mēroga kopiju modeļi, lidojuma reālisma demonstrācijai.

16. jūnijā būs iespēja klātienē vērot arī “BIG ROCKETS” – eksperimentālos kopiju modeļus ar dizainu.

Pēc lidojumu demonstrācijām ap pulksten 16 plānots noslēguma pasākums un apbalvošanas ceremonija.