Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

14.07.2018 Ideja izklaidei: Lai upe mani nes!  (3)

Pilsētniekam ik pa laikam gribas pabūt pie dabas. Cits dodas uz jūru, cits uz mežu, cits – brauc cept gaļu uz laukiem. Mums par neatņemamu vasaras sastāvdaļu kļuvuši laivu braucieni – kanoe laivās sakraujam teltis, guļammaisus, pārtiku un dažas dienas atsakāmies no civilizācijas un ērtībām.

Populārākās upes Kurzemē:

Abava
Bārta
Durbe
Engure
Irbe un Rinda
Liepājas Cietokšņa kanāls
Rīva
Roja
Tebra
Užava
Vārtāja
Venta

Laivu noma:

http://www.sofijaslaivas.lv/
http://www.kanoecentrs.lv/
https://www.juraslaivas.lv/
http://niknaslaivas.lv/
http://www.campo.laivas.lv/

Cenas:

Atkarībā no braucēju skaita un izvēlētā maršruta – sākot no ~ 30 eur par laivu (2 cilvēki).

Piemērots:

Ikvienam, kas gatavs doties dabā. Jārēķinās, ka upju krasti var būt stāvi, laivu ceļā var būt sakrituši koki, tādēļ kompānijā jābūt kādam, kas gatavi pārcelt laivas pāri bebru dambjiem vai izvilkt tās krastā nakšņošanas vietā. Priecīgi par šo izklaidi bijuši arī mazi bērni un suns.

Vērtējums

Viens no lieliskākajiem veidiem, kā divas vai pat trīs dienas nedomāt ne par ko citu, kā saviem līdzbraucējiem, upi, skaistajiem skatiem, sadzīvisku jautājumu risināšanu, meklējot naktsmājas un gādājot malku maltīšu pagatavošanai. Noteikti nav arī jābaidās iesācējiem, kas airi varbūt rokās turēs pirmo reizi. Ja vien ir kāds, kas var parādīt labu piemēru, iršanās zigzagā no viena krasta uz otru būs tikai sākumā, vēlāk jau varēs izbaudīt spēju manevrēt starp akmeņiem un kritušajiem kokiem.

Vērojot laivu iznomātāju arvien pieaugošās aktivitātes, redzams, ka laivošana kļūst par ieradumu aizvien kuplākam cilvēku lokam. Tas novērojams arī upēs. Piemēram, Abava vasaras karstumā ir ļoti populāra, un brīžam atgādina lielceļu, kur dažādās kompānijās laivas nepārtraukti apsteidz cita citu.

Dabas mīļotāji noteikti novērtēs vakarus, kad galvenais uzdevums ir atrast piemērotu pļaviņu telšu celšanai. Ak, jā – gulēšana teltīs – daudziem tā ir kā atgriešanās bērnībā. Vienīgi šoreiz varbūt naktsmiera ritmu nedaudz sarausta pie ugunskura aizsēdējušos līdzbraucēju dziesmas.

Ir dzirdēts arī viedoklis, ka laivu brauciens ir pirmais solis uz pamatīgu saķildošanos, arī tādi gadījumi ir novēroti, tādēļ vēl jo svarīgāk ir pietiekami labi pazīt savus līdzbraucējus. Upē, meža vidū ne no viena tālu neaizmuksi...

Pieredzējušāki laivotāji visticamāk lielākās un populārākās mūspuses upes jau izbaudījuši, un lūkojas uz Latvijas otro galu (kas, protams, palielina izmaksas). Varu tikai ieteikt ķerties klāt mazākajām, kas ir ne mazāk aizraujošas. Kā pēdējo gadu patīkamākais pārsteigums ir Rīva. Iesācējiem ir iespēja savus spēkus vispirms pārbaudīt arī tepat Liepājas ezerā vai cietokšņa kanālā un tad jau ķerties klāt Abavai vai Irbei.

_________

Vasaras sezonā portāls liepajniekiem.lv izzina pieejamās atpūtas un izklaides vietas Liepājā un tās apkārtnē, lai saviem lasītājiem sniegtu informāciju un savu vērtējumu par tām.