Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

14.05.2019 Iedvesmo jauniešus lielām lietām

Piektdien visas dienas garumā Liepājas Valsts tehnikumā norisinājās forums "Esi neatkarīgs!", kurā piedalījās teju 200 skolēnu. Pasākuma rīkotāju mērķis – izglītot jauniešus par alkohola negatīvo ietekmi un iespējamo atkarības rašanos. "Jāsaka godīgi, no šīm aktivitātēm ieguvu vairāk, nekā biju gaidījis. Zināšanas, labi, atraktīvi pavadīts laiks un jauni draugi ir tikai tas, kas man tagad uzreiz nāk prātā. Bet es domāju, ka ir vēl daudz pozitīvu lietu," teica Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 10. klases skolnieks Ēriks Ralfs Vanags.

"Mēs centāmies pasākumu programmu sastādīt tā, lai tā būtu daudzveidīga un aizrautu maksimāli lielāku skolēnu skaitu. Domāju, ka mums izdevās, jo jaunieši ar interesi klausījās gan lekcijas, gan darbojās interaktīvās stacijās, kurās varēja iepazīties ar ielu vingrošanu, improvizācijas teātri, veidot skečus par atkarību tēmu, apgūt pirmās palīdzības sniegšanas kursu u.c.," pastāstīja projekta organizatora un iniciatīvas autora, uzņēmuma "Cēsu alus", Komunikāciju daļas vadītāja Agita Kārkliņa, kura pati šo projektu nodēvēja par savu sirdslietu. Tāpat viņa atzina, ka par alkohola atkarības tēmu runāt ar jauniešiem esot svarīgi, lai viņi savā turpmākajā dzīvē pieņemtu pareizos lēmumus un spētu atrast izklaides, kas nesaistās ar alkohola lietošanu. "Bieži vien šī ir tēma, par ko skolēni publiski vairās diskutēt, taču brīvākā gaisotnē ir citādāk un viņi vairāk ieklausās zinošu cilvēku sacītā," piebilda A. Kārkliņa.

Pasākumā, kurā piedalījās 9.–12. klases skolēni, jaunieši tika sadalīti vairākās grupās, lai aktivitātēs katram būtu maksimāli individuāla pieeja un visi varētu uzdot sev interesējošos jautājumus. Ielu vingrotājus darbībā vēroja arī Aizputes vidusskolas devītās klases skolnieks Gusts, kurš atzina, ka iespēju piedalīties šādā pasākumā vienkārši neesot varējis laist garām. "Man patika visas aktivitātes, taču, ja būtu jānosauc foršākais, tad tā bija uzņēmēja Nika Jansona lekcija, kurā viņš pastāstīja, kā sasniegt nospraustos mērķus. Viņa teiktais mani iedvesmoja," teica Aizputes vidusskolnieks. Savukārt Liepājas Valsts tehnikuma audzēkni Linardu visvairāk esot iepriecinājis improvizācijas teātris.

Liepājas Skolēnu domes prezidente Monta Lešče "Kurzemes Vārdam" izteicās, ka sākotnēji pat neesot gaidījusi tik lielu jauniešu atsaucību. "Viss ir ļoti pozitīvi, izbaudu pasākumu. Varbūt nedaudz sarūgtināja fakts, ka pēc lekcijām, kad sākās aktīvā daļa, atsevišķi jaunieši izdomāja, ka jādodas prom. Tas tomēr nav pareizi, jo, ja reiz esi atnācis – tad piedalies," sacīja M. Lešče. Tikmēr Raiņa Liepājas 6. vidusskolas 12. klases skolniece Krista Edelmane uzsvēra, ka pēc šīs kopā sanākšanas esot iedvesmas un motivācijas pārpilna. "Nika Jansona lekcija par mērķu izvirzīšanu dzīvē mani tiešām uzrunāja. Patika arī, kā Māris Žunda mācīja mūs pareizi elpot. Liekas, kas tur īpašs, taču ir sava tehnika, tas bija interesanti," pauda K. Edelmane.

Pasākumā piedalījās arī mūspusē pazīstamais ielu vingrotāju treneris Gvido Šalms. "Iesaistīties šajā projektā mani pamudināja tehnikuma audzēkņi. Centos ne tikai jauniešiem parādīt un izstāstīt, kas ir ielu vingrošana, bet arī pārliecināt, ka ar nospraustiem mērķiem un gribasspēku var paveikt lielas lietas," pastāstīja G. Šalms.