Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

23.09.2019 Izglītojas debatētāji

Divas dienas, 20. un 21.septembrī, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā notika debašu seminārs – meistarklase, pulcējot vairāk nekā pussimta dalībnieku no dažādām Latvijas izglītības iestādēm, informēja tā organizatori.

Seminārā – meistarklasē piedalījās 60 skolotāji un skolēni no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, 5., 6., 10., 15., vidusskolām, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Iecavas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Talsu Valsts ģimnāzijas.

2019./2020.mācību gadā aprit 25 gadi kopš Latvijā aizsākušās debates, un šajā kustībā iesaistījušies vairāki desmiti skolu, debatējot latviešu un angļu valodā Karla Popera debašu formātā. Lai Latvijas debatētāji būtu konkurētspējīgi starptautiskajos debašu turnīros, notiek pāreja uz debašu jauno formātu – "World School Debate". Apgūt šo debašu formātu bija galvenais mērķis semināram – meistarklasēm Liepājā, skaidro tā rīkotāji. Kā arī izglītot pedagogus debašu metodēs un paņēmienos, kuri būtu pielietojami efektīvākam mācību procesam.

Pirmajā dienā meistardarbnīcas vadīja Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas debašu treneres – skolotājas Ineta Drēže un Dace Groduma-Vīriņa un Iecavas vidusskolas debašu trenere Vita Lauciņa-Veinere. Nodarbības par pasaules debašu formātu vadīja "QUO tu domā?" lektors Edgars Klētnieks, savukārt meistardarbnīcu par to, kā uzstāties auditorijas priekšā, vadīja pedagogs un režisors Juris Ločmelis.

Otrajā dienā jaunie debatētāji debatēja par tēmu: “Vai jaunieši spēj kritiski izvērtēt influenceru piedāvāto dzīves stilu”, savukārt debašu treneri piedalījās debašu tiesāšanā. Jau trešo gadu jaunieši debatē par tēmām, kuras ir saistītas ar medijpratības jautājumiem. Rudens debašu tēma tika izvēlēta sadarbībā ar Kultūras ministrijas mediju politikas eksperti Klintu Ločmeli.

Semināru rīkoja biedrība "Debašu centrs" sadarbībā ar Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas Metodisko centru.