Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.02.2019 Kad eksperimenti galvā  (1)

Vakar zinātkāres centrā "Zinoo" ieradās 5., 6., 7., 8., 10. vidusskolas un Centra sākumskolas 5.–6. klašu komandas un viņu skolotājas. Pusaudži bija gatavojušies, lai piedalītos konkursā "Bērni eksperimentē", kas tiek organizēts jau sesto gadu.

Kā pastāstīja bioloģijas metodiķe Aija Skinča, no katras skolas ieradusies viena komanda, lai žūrijai un pārējiem parādītu savu eksperimentu, kas sagatavots sadarbībā ar pedagogu. Uzstāšanās laikā jauniešiem bija gan jādemonstrē savs eksperiments, gan arī jāprot par to pastāstīt un atbildēt uz jautājumiem.

Pirmie ar saviem atklājumiem dalījās 8. vidusskolas skolēni Amanda Vīksna, Katrīna Blažkova un Roberts Boroduško, kuri demonstrēja, kā mainās un apjomā palielinās speciālā želejas masa, kura iestrādāta autiņbiksītēs mazuļiem.

6. vidusskolas skolnieks Gustavs Ločmelis savam eksperimentam bija izvēlējies ūdeni, C vitamīnu, joda šķīdumu un kartupeļu cieti. Procesa laikā vienā glāzē esošais, ar jodu atšķaidītais tumšbrūnais ūdens kļuva caurspīdīgs, bet otras glāzes saturs no tīri balta mainījās uz brūnu. Viņš par savu eksperimentu ieguva 3. pakāpes diplomu.

5. vidusskolas skolniece Berta Līgute konkursā eksperimentēja ar bārdas putām un guašas krāsas šķīdumu, bet mājās to bija darījusi arī ar saputotu saldo krējumu un saputotu olbaltumu.

Nelielu neveiksmi sava eksperimenta gaitā piedzīvoja Centra sākumskolas 5.a klases skolēni Gustavs Jēkabs Knapšis un Viesturs Trukšis, jo karstā līme pilnībā nenosedza caurumu pudeles vākā. Atkārtojot visu vēlreiz, kļūmju vairs nebija un pa adatu ārā šļācās tieva ūdens strūkliņa. Bija pierādīts, ka gaiss sasilstot izplešas un iedarbojas uz ūdeni.

1. pakāpes diplomu saņēma 7. vidusskolas 6.c klases skolnieks Jegors Pņovs par savu rūpīgi izstrādāto un interesanti demonstrēto eksperimentu "Mangāna sadalīšanās ar O2 atlasīšanu". Skatītāji aizrautīgi vēroja, kā augstā skābekļa koncentrācijā vairākkārt pats no sevis aizdegas nodzēstais koka salmiņš.