Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ruslans Šuļga

12.10.2017 Karjeras nedēļā skolēni iepazīs darba tirgu un dažādas profesijas

No 16. līdz 20. oktobrim Liepājā notiks “Karjeras nedēļa 2017”, kuras devīze šogad ir “Es gribu! Es varu! Es daru!”. Liepājā Karjeras nedēļa tradicionāli notiek jau sesto gadu pēc kārtas, un tās laikā bērni un jaunieši, sākot no pirmsskolas līdz vidusskolai ar dažādu pasākumu palīdzību iepazīst darba tirgu un dažādas profesijas, portālu informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jēkabsone.

16. oktobrī, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā, notiks Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums “Iedvesmas stunda”, kurā vidusskolēnus uz savu spēju un talantu apzināšanu iedvesmos dziedātājs Renārs Kaupers.

Karjeras nedēļas laikā skolēni dosies ekskursijās uz Liepājas SEZ uzņēmumiem SIA “Expedit Baltic” un SIA “Jensen Metal”, lai iepazītos ar ražošanas procesiem, metālapstrādes profesiju piedāvājumu un tiktos ar uzņēmējiem.

18. oktobrī, J.Čakstes 10. vidusskolā notiks skolēnu ātradīšanas čempionāts, “Adi ātri!”, bet Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā – pasākums “Pielaiko profesiju”, kurā skolēni meistardarbnīcās iepazīsies ar dažādu profesiju pārstāvjiem un iejutīsies konkrēto profesiju pārstāvju lomās.

19. oktobrī, pulksten 14.10, PIKC Liepājas mūzikas mākslas un dizaina vidusskolas zālē notiks diskusija par latviskās identitātes saglabāšanu ārzemēs, kurā ar stāstījumu par savas identitātes noturēšanu globālajā laikmetā iepazīstinās Liepājas mūzikas mākslas un dizaina vidusskolas radošais direktors Ivars Pilips Matisons, kurš darbojies reklāmas uzņēmumos, studējis Vācijā un Spānijā, kā arī Iespējamās misijas skolotājs Mārtiņš Rācenis.

No 12. līdz 20. oktobrim tirdzniecības centrā “Ostmala” notiks Liepājas pilsētas pirmsskolu izglītības iestāžu audzēkņu darbu izstāde “Zem profesijas cepures”, kurā sagatavošanas grupu bērni būs izveidojuši dažādu profesiju cepures. Bērnudārzu audzēkņi dosies arī ekskursijās uz pilsētas iestādēm un uzņēmumiem, lai veicinātu bērnu izpratni par dažādām profesijām.

No 23. līdz 27.oktobrim Jauniešu mājā plānota nometne “Jauniešu biznesa skola”, kurā īpaši tiek aicināti skolēnu mācību uzņēmumu pārstāvji. Jauniešu Biznesa skolā savā pieredzē dalīsies tādi sabiedrībā labi zināmi cilvēki kā koka rokaspulksteņu ražotāja Ovi Watch vadītājs Dāvis Paipa, sabiedrisko attiecību eksperts Dzintars Hmieļevskis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Kurzemes reģiona vadītājs Salvis Roga, Blue Shock Race vadītājs Artis Daugins, radošās telpas “Ideju bode” vadītāja un sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Liepājā Krista Lapiņa un citi.