Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: LETA

09.05.2019 Liepājas skolēni pārstrādei nodevuši vienu tonnu un 663 kilogramus izlietotu bateriju

Noslēdzoties biedrības "Zaļā josta" kampaņai "Tīrai Latvijai", izlietoto bateriju vākšanas konkursā 55 003 bērni un jaunieši no 233 izglītības iestādēm pārstrādei nodevuši 21,14 tonnas izlietotu bateriju, aģentūru LETA informēja biedrības "Zaļā josta" mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Liepājas mācību iestādes savāca vienu tonnu un 663 kilogramus bateriju. Visvairāk izlietoto bateriju savāktas un izvestas no Rīgas pilsētas mācību iestādēm - kopumā trīs tonnas un 21,6 kilogramus.

Vērtējot mācību iestāžu atsaucību un arī pašu konkursa dalībnieku - bērnu un jauniešu - atsaucību, uzslavas iegūst Rīgas pilsēta, kuru konkursā pārstāvēja 11 211 skolēni, Daugavpils pilsēta un novads, kuru konkursā pārstāvēja 4077 skolēni, kā arī Liepājas pilsēta un novads ar 3725 dalībniekiem.

Kubliņa norādīja, ka, apkopojot konkursa rezultātus, noteikti uzvarētāji divās nominācijās - pēc savāktā bateriju apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni un pēc savāktā apjoma uz visu mācību iestādi kopumā.

Viņa atzīmēja, ka pēc visvairāk savāktā bateriju daudzuma izglītības iestādē pirmo vietu izcīna Beverīnas novada pašvaldības Kauguru pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" audzēkņi, kas pārstrādei nogādāja vienu tonnu un 270 kilogramus izlietotu bateriju. Otro vietu iegūst Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas audzēkņi par savāktiem 930 kilogramiem izlietoto bateriju. Savukārt trešo vietu ieņem Smiltenes vidusskolas audzēkņi par savāktiem 887 kilogramiem izlietotu bateriju.

Pēc savāktā bateriju daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē pirmo vietu iegūst Beverīnas novada pašvaldības Kauguru pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" audzēkņi, kuri vidēji savākuši 15,88 kilogramus bateriju katrs. Otro vietu iegūst Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupas audzēkņi, savācot vidēji katrs 12,77 kilogramu bateriju. Savukārt trešo vietu valsts mērogā ieņem Kalupes pamatskolas audzēkņi, kuri savākuši vidēji 10,85 kilogramu bateriju katrs.

Kampaņas "Tīrai Latvijai" dalībnieku sveikšana norisināsies 2019.gada 24.maijā Tērvetē, kur "Latvijas meža dienu 2019" laikā tiks rīkoti gadskārtējie "Zaļās jostas" Vides svētki. Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā no konkursa organizētājiem un atbalstītājiem saņems balvas 400 eiro, 300 eiro un 200 eiro vērtībā.