Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

23.10.2019 Liepājas skolēni triumfē starptautiskā īsfilmu festivālā Itālijā  (2)

Raiņa Liepājas 6. vidusskolas audzēkņi ar godam izcīnīto Grand Prix balvu par īsfilmu "Simply don't care" atgriezušies no skolēnu īsfilmu festivāla "Mamma Roma Guidonia High School FilmFest" Itālijā. Programmas "Erasmus" projektu vadītāja Inga Vasermane pastāsta, ka liepājnieki bija vienīgie Latvijas pārstāvji festivālā, kas oktobra sākumā notika Gvidonijas pilsētā.

"Jūtamies ļoti gandarīti par novērtējumu, jo jaunieši īsfilmas tapšanā ieguldīja lielu darbu divu mēnešu garumā," stāsta I. Vasermane.

"Festivāls ir jauns, aizsācies pērn, bet tad neaizbraucām, kaut arī mums tika izteikts piedāvājums. Šogad jaunieši nolēma izmēģināt savus spēkus gan filmēšanā un aktiermeistarībā, gan scenārija veidošanā un montāžā," viņa turpina.

Liepājnieki savā īsfilmā "Simply don't care" ("Vienkārši vienalga") akcentēja vides problēmas, uzsverot, ka ikkatrs, mainot savu attieksmi, var panākt pozitīvas izmaiņas apkārtējā vidē, kas būtiski ietekmē arī veselību un dzīves kvalitāti.

Festivālu rīko Gvidonijas licejs, savas īsfilmas konkursā prezentēja astoņas dalībvalstis, bet žūrijā katras valsts pārstāvji izvirzīja vienu dalībnieku.

"Uz Itāliju bija jāved ne tikai jauniešu veidota īsfilma, bet arī jāprezentē sava valsts ar kādu mākslas filmu. Mūsu skolēni izvēlējās aizvest un parādīt partneriem filmu "Sapņu komanda 1935". Tā tika uzņemta ar sajūsmu, taču starp mākslas filmām par labāko tika atzīta somu atvestā "Stupid young heart", kas ir stāsts par divu jauniešu attiecību sarežģījumiem," pastāsta I. Vasermane.