Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Ģirts Gertsons

30.08.2019 Liepājas Universitātē sāks skanēt studentu radio

“Radio SWH” sadarbībā ar Liepājas Universitāti veido iespēju studentiem iegūt radio dīdžeju pieredzi un gūt praktisko ieskatu visos radio kā medija darbības līmeņos, informē radio pārstāve Agnese Rozentāle.

Jauniešu auditorijai aktuālais “Radio SWH Spin”, kas aizvadītos gadus bija dzirdams internetā www.radioswhspin.lv, bet pērn sāka skanēt Liepājā frekvencē 94,6 FM, šī gada 2. septembrī iegūs pavisam jaunu un nebijušu skanējumu – ar vēstījumu “studentu radio pilsētai” ēteru iedzīvinās jaunas Liepājas Universitātes studentu balsis.

Līdztekus jauna radio ētera skanējumam no septembra Liepājas Universitātē tiks piedāvāts jauns brīvās izvēles “C” daļas kurss “Radio loma mūsdienu sabiedrībā un biznesā”, kuru vadīs “Radio SWH” profesionāļi, sniedzot ieskatu radio kā medija darbības pamatprincipos. Kursa ietvaros tiks iekļautas tādas tēmas kā radio ētera veidošanas prakse, satura un mūzikas izvēles pamatprincipi, radio kā uzņēmējdarbības elements, mārketinga loma mediju biznesā, ziņu veidošanas un lasīšanas praktikums, kā arī improvizācijas un publiskās runas nodarbības, kas ir nozīmīgs mūsdienu radio satura veidošanas elements.

“Radio SWH” valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics, jautāts par to, kā radās doma par studentu radio Liepājas pilsētai, atzīst: “Līdzīgi kā sportā, arī mediju biznesā ir nepieciešami savi fārmklubi, kuros aug jaunā profesionāļu paaudze. Un es teikšu godīgi – Latvijā tas ir ļoti aktuāli. Brīdī, kad radās iespēja iegūt apraides tiesības Liepājā, bija skaidrs, ka veidosim arī saturu. “Radio SWH Spin” vienmēr ir bijis radio jauniešiem, tāpēc arī pašsaprotama šķita sadarbības izveidošana ar pilsētas aktīvāko jauniešu meku – Liepājas Universitāti. Notika atlase, bijām patiešām pārsteigti par jauniešu radošumu, drosmi un oriģinalitāti. Šobrīd pirmie radio dīdžeji – studenti ir “nokomplektēti” un apgūst visas tehniskās un radošās pamatlietas, lai jau septembrī ēterā teiktu “Sveika, Liepāja, mēs esam gaisā!”. ”

“Radio SWH Spin” studija tiks svinīgi atklāta 2.septembrī pulksten 15.30 Liepājas Universitātē, Lielā iela 14. Gaidīts ikviens!