Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: liepajniekiem.lv

19.04.2019 Mazajiem velosipēdistiem pēdējais laiks atsvaidzināt prasmes

Lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, CSDD tradicionāli, sākoties velosezonai, rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem “Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2019” (JSD).  

CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste pastāstīja, ka Liepājā JSD foruma šā gada aktivitātes notiks 9.maijā, sākot no pulksten 11 vietā, kur tās notika jau pērn – pie Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas O.Kalpaka ielā 96.

“Sacensību galvenais mērķis ir paaugstināt bērnu zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos, pirmās palīdzības sniegšanā cietušajam, velosipēdu tehniskā stāvokļa pārbaudes jautājumos, kā arī pilnveidot velosipēdu vadīšanas meistarību sarežģītās situācijās uz ceļa, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros tiek ievainoti vai bojā iet bērni,” viņš skaidro: “Foruma sacensību uzdevums ir veidot skolēnos pareizas uzvedības iemaņas, taktisku un iejūtīgu attieksmi pret citiem satiksmes dalībniekiem.”

Sacensību dalībniekiem tradicionāli būs jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskās braukšanas  demonstrējums.

Un īpaši uzsver to, ka šogad, tāpat kā pērn, foruma dalībniekiem, veiksmīgi nokārtojot uzdevumus, būs iespēja tikt pie velosipēda vadītāja tiesībām.

Tiesa, šogad ir izmaiņas nolikumā. Proti, visi dalībnieki tiks vērtēti individuāli un foruma otrās kārtas sacensībām kvalificēsies skolēni, kuri ieguvuši augstāko novērtējumu Foruma pirmās kārtas sacensībās – ne mazāk kā 50 meitenes un 50 zēni. 

Šogad sacensības norisināsies trīs kārtās. Pirmajā kārtā, kas turpināsies līdz 16.maijam, varēs piedalīties izglītības iestāžu vai interešu klubu, vai brīvi organizētas skolēnu grupas. Otrā kārta būs Latvijas fināls, kas tradicionāli notiks 1.jūnijā un kurā piedalīties varēs tie, kuri būs uzrādījuši vislabāko sniegumu pirmajā kārtā. Savukārt trešajā kārtā – Eiropas sacensībās - piedalīsies labākie no Latvijas. Tā šogad notiks no12.līdz 15.septembrim Šveicē.