Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

07.11.2019 Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi kvalificējas jauno modes dizaineru konkursam

Novembra izskaņā Rīgā ar devīzi "Cīņa par skaisto" notiks jauno modes dizaineru konkurss "Meringue", aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Modes palātas valdes priekšsēdētāja Dita Danosa.

Konkursa fināla modes skate notiks 25.novembrī pulksten 18.30 kultūras notikumu vietā "Hanzas perons". Savukārt 26.novembrī pulksten 11 Kaņepes kultūras centrā notiks konference "Cīņa par skaisto", kurā nozares profesionāļi no Latvijas, Itālijas, Čehijas un Maķedonijas diskutēs par modes un dizaina nozīmi sabiedrībā. 

No konkursam "Meringue" iesūtītajiem 20 pieteikumiem finālam ir kvalificējušās 11 kolekcijas, kuru autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunie dizaineri.

Konkursa kolekcijas vērtēs starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētāja būs modes žurnāliste un Milānas Jaunās mākslas akadēmijas profesore Ļuba Popova.

Modes skates noslēgumā demonstrēs konkursa "Meringue" vēstneses, modes dizaineres Laimas Jurčas kolekciju "Illuminated", kas radīta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat pasākumā izrādīs modes dizaineres Ivetas Vecmanes jaunāko kolekciju.

Konkursa devīze "Cīņa par skaisto" ir radīta ar mērķi raisīt pārdomas par modes dizaina lomu plašākā kontekstā un katra modes dizainera nosacīto varu un atbildību veicināt dizaina saprātīgu lietošanu, pastāstīja Danosa.

Kā atzīst festivāla vēstnese modes dizainere Laima Jurča, projekts "Meringue" ir vienīgais šāda veida projekts Latvijā, kura īstenošanā sadarbojas topošie modes menedžeri un jaunie modes dizaineri.

Jauno dizaineru konkursa "Meringue" kuratores ir biedrības "Latvijas Modes palāta" direktore Danosa un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Latvijas Kultūras koledžas Modes un dizaina virziena vadītāja Daina Gāga-Ēķe.