Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola/ facebook.com

07.11.2018 Neoficiālā himna nes panākumus

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) meiteņu koris 32. Starptautiskajā koru konkursā "Praga Cantat 2018" uzvarēja savā grupā, kurā sacentās jauniešu kori un tika izvirzīts cīnīties par Grand Prix, kuru gan saņēma koris no Indonēzijas.

LMMDV meiteņu koris jauniešu koru kategorijā sacentās gan ar jauktajiem, gan viendabīgajiem koriem. "Bija trīs kori no Indonēzijas, arī no Somijas un citām valstīm," stāsta diriģents Andris Kontauts. No 24 konkursa dalībniekiem Grand Prix izcīņai izvirzīja tikai sešus korus. Diriģents pastāsta, ka konkursa pirmajā kārtā 15 minūšu programmā bija jānodzied pieci skaņdarbi – dažādu gadsimtu un stilu mūzika un jāparāda dažādas prasmes. Grand Prix izcīņā bija jāsniedz cita programma, kurā varēja būt tikai viens skaņdarbs no iepriekšējās kārtas. "Dziedājām arī manu dziesmu – mūsu kora neoficiālo himnu "Saules meitas sagšas raksta"," atklāj A. Kontauts.

Diriģents stāsta, ka konkurss ir liela un nozīmīga pieredze jauniešiem. "Varēja redzēt atšķirīgās mentalitātes – Baltijas, Skandināvijas valstu korus un pretstatā ugunīgo Indonēziju vai Kolumbiju. Tās atšķiras ar savu uzvedumu un izpratni par kora dziesmu," saka A. Kontauts.