Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

17.03.2018 Nūjotājiem kūkas vietā – pīrādziņi  (8)

Spriežot par laika apstākļiem un plānoto maršrutu, sestdien Laumas rajonā pulcējās nūjot gribētāji, lai dotos 2018. gada pirmajā biedrības “Nūjo ar vēju” pārgājienā, kas veltīts Liepājas 393. dzimšanas dienai.

Rotājušies ar Liepājas karoga krāsu lentītēm, vairāki desmiti dalībnieku jau pirms iesildīšanās smēja un jokoja, priecājoties par gaidāmo pārgājienu.  

“Vairums no dalībniekiem ir tie, kas parasti kopā nūjo, taču ir arī cilvēki no malas,” portālam pastāstīja biedrības “Nūjo ar vēju” vadītājs Imants Ločmelis.

“Maršruts tika izplānots ļoti vienkārši. Mēs esam staigājuši no robežas līdz robežai, taču starpā palikušas neapskatītas vietas, kas mums ir tepat ar roku sasniedzamas.” Viņš ir pārliecināts, ka daudzi liepājnieki šīs vietas nav apmeklējuši. “Es kā rīdzinieks un grobiņnieks gribu viņiem tās parādīt.”

Gan Imants, gan paši dalībnieki atzina, ka nūjot dodas svētku noskaņās.

“Ikviena jubileja parasti tiek svinēta, tādēļ arī mēs svētku noskaņā dodamies pirmajā šā gada pārgājienā.”

Nūjotājam Mārtiņam Mago šie ir dubulti svētki. Tieši pirms diviem gadiem viņš devies savā pirmajā pārgājienā ar nūjotājiem, pievēršoties aktivitātei, kas nu viņam kļuvusi par ierastu lietu. “Jūtamies labi. Tepat izvēlēts lielisks maršruts ar īstiem liepājniekiem zināmām vietām. Pat tad, ja visur ir būts, kādēļ gan neaiziet tur visiem kopā?” priecīgi nosaka Mārtiņš.

Arī citi dalībnieki piekrīt, ka ir iemesls priecāties, jo nūjošanu vienmēr uzskata par svētkiem.

Pirms pārgājiena svarīga ir iesildīšanās, ko paši uztver par savu rituālu. Skriešus pievienojas arī citi dalībnieki, kas nepaspēja ierasties laikā, taču ne visiem līdzi ir nūjas – citi vēlas vienkārši kopā pastaigāties.

Kaut arī gaisa temperatūra sestdienas rītā noslīdējusi zem nulles, nūjotāji priecājās par saules stariem. “Ja esi ģērbies tumšās drēbēs, saule var radīt visai ekstrēmus apstākļus,” nosmej Imants.

13 kilometrus garajā maršrutā nūjotāji apskatīja Laumas pludmali un mototrasi, Karostas kanāla molus, kanāla krastmalu un mežus. Pēc pārgājiena dalībnieki mielojās ar tēju un pīrādziņiem. “Tie mums godam nopelnīti kūkas vietā!” saka nūjotāji.