Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

30.01.2019 Pētīt un tikt jaunā līmenī

Vakar Raiņa Liepājas 6. vidusskolā notika pilsētas 10. – 12. klašu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā tika prezentēti piecdesmit pieci darbi. Visi "Kurzemes Vārda" uzrunātie skolēni, kuri gatavojās aizstāvēt savus pētījumus, atzina, ka satraukums viņus pārņēmis savā varā, tāpēc, atklājot konferenci, skolas direktors Kārlis Strautiņš jauniešiem novēlēja: "Satraukumu pārvērtiet enerģijā!"

Visi skolēnu darbi bija sadalīti piecās sekcijās – dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, sociālo zinātņu, kā arī humanitārās un mākslas zinātņu jomā. "Pēdējā laikā Liepājas jauniešiem arvien vairāk rodas interese par inženierzinātnēm. Diemžēl neviens darbs nav izstrādāts lauksaimniecības un mežzinībās – šis lauciņš mums Liepājā vēl ir brīvs," sacīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Pedagoģijas nodaļas eksperte jaunatnes un karjeras jautājumos Aelita Jankovska.

Inženierzinātnēm priekšroku devušas Raiņa Liepājas 6. vidusskolas skolnieces Elvija Anna Veršele, kas pētīja Peltjē elementa pielietojumu un efektivitāti, un Ilze Baumgarte, kas izstrādājusi prototipu uz viļņu enerģiju bāzētam ģeneratoram. "Pētījumi ir diezgan apjomīgi, tāpēc vajadzīgs laiks, lai tos arvien pilnveidotu," Ilze norādīja, paužot cerību tikt arī uz nākamā līmeņa pētniecisko darbu konferenci. Arī abas meitenes cīnījās ar uztraukumu, taču atzina, ka ticot – viss būšot labi. "Kur tad mēs citur liksimies?" vaicāja Ilze, savukārt Elvija Anna piebalsoja: "Mēs būsim vislabākās!"

Tie, kuru darbus komisija novērtējusi kā labākos, piedalīsies Kurzemes reģiona zinātniski pētniecisko darbu konferencē, kas 8. martā notiks Liepājas Universitātē. Kā paskaidroja A. Jankovska, nepieciešams iegūt vismaz 40 punktus, lai iekļūtu šajā kārtā. "Taču uz trešo – valsts līmeņa – posmu tiek sūtīti tikai tie darbi, kas iegūs vismaz 80 punktus. Tas ir samērā augsts slieksnis," norādīja A. Jankovska.

Tomēr interesanti darbi bija vērojami arī citās zinātņu sekcijās. Jaunieši savos pētījumos pievērsa uzmanību gan veselības veicināšanai, gan dažādu materiālu ietekmei uz vidi, gan iedzīvotāju paradumiem, tāpat arī psiholoģijas jautājumiem, brīvprātīgā darba iespējām, ekoloģijai un daudzām citām tēmām.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 30. janvāra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!