Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Liepājas 1. ģimnāzijas audzēkne Anete Zulmane ļoti cer, ka varēs savu darbu aizstāvēt arī valsts līmenī – viņa no 100 iespējamiem punktiem saņēmusi 98. Meitene reģiona konferencē prezentēja nevis vienu darbu, kā ir ierasts, bet divus. "Tā sanāca. Sākumā bija viens darbs, bet tad nevarēju saprast, kurā sekcijā tas būtu piemērotāks, tāpēc izveidojās divi darbi – pedagoģijas un fizikas sekcijās," stāsta Anete. Viņu atbalstīt bija atnācis Krišs Mikuļskis, kurš atzina, ka fizika gan nav viņa stiprā puse, taču bijis ļoti interesanti paklausīties pētījumus par šo mūsu dzīvei patiesībā tik tuvo tēmu.
Foto: Egons Zīverts

11.03.2019 Pulcējas Kurzemes jaunie pētnieki  (3)

Liepājas Universitātē notika Kurzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) 10. konference, kas bija pulcējusi pusotru simtu skolēnu no dažādām reģiona skolām. Apmēram trešā daļa konferences dalībnieku bija no Liepājas. Viņi aizstāvēja darbus sešās zinātņu nozarēs.

Kulturoloģija, veselības zinātne, lauksaimniecība, filozofija, tieslietas, socioloģija – tās ir tikai dažas no jomām, kurās skolēni bija izvēlējušies veikt pētījumus. Kopumā vairākas komisijas noklausījās un novērtēja 129 darbus. Zināms, ka uz pēdējo darbu aizstāvēšanas konferenci tiks virzīti tie jaunie pētnieki, kuru veikums novērtēts ar vismaz 80 punktiem. Tā dažādās Rīgas augstskolās norisināsies 12. un 13. aprīlī.

Apmēram trešā daļa no visiem konferencē prezentētajiem darbiem bija liepājnieku izstrādāti, visvairāk pētījumu bija inženierzinātņu, tehnoloģiju un arī sociālo zinātņu nozarē. 13 jaunie zinātnieki pārstāvēja O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolu, 9 – Raiņa Liepājas 6. vidusskolu, 7 – Liepājas Valsts 1. ģimnāziju.