Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Maija Roga

12.05.2018 Rada "Pumpura pavasari" ar vecāku mīlestības stāstiem  (7)

Kad cilvēki kļūst par vecākiem, viņu dzīve lielā mērā izmainās un veltīta jaunajai ģimenē nākušajai dzīvībai.

Liepājniece, jaunā māmiņa Maija Roga aicina līdzcilvēkus, vecākus iesaistīties viņas veidotajā projektā "Pumpura pavasaris".

"Pirms pieciem mēnešiem mūsu ģimenē piedzima Namejs. Pēc šī notikuma sapratu, cik bērna iznēsāšana, laišana pasaulē un iekšējā "Es" sakārtošana pēc dzemdībām ir smags darbs. Kaut ko no tā visa tagad zina arī mans vīrs, bet tā ir tikai maza, mazītiņa daļa, jo to neviens cits nekad nesapratīs. Sieviete ir brīnišķīga būtne. Katra savādāka, katrai savs stāsts, sava pieredze, tādēļ es meklēju vecākus, kas ir gatavi dalīties ar mani savos bērna gaidīšanas, dzemdību, pēcdzemdību stāstos, lai tos apkopotu un izveidotu blogu, kas iedvesmotu grūtnieces, māmiņas un tētu pēcdzemdību periodā," stāsta Maija.

Jaunā māmiņa izveidojusi lapu "Pumpura pavasaris", kurā apkopo vecāku iesūtītos stāstus. "Galvenais iemesli, kādēļ izveidoju "Pumpura pavasari" ir atbalsts. Nereti, topošajiem un jaunajiem vecākiem tas ir vajadzīgs vairāk nekā pirms tam, jo, gan māmiņām, gan tētiem, bērna ienākšana ģimenē ir pārmaiņu laiks, kas nes lielu pārbaudījumu attiecībām. Visur tiek runāts par to, kā palīdzēt grūtniecei, kā jāizturas pret sievu, kad viņa ir gaidībās, taču neviens nerunā par to, kā jūtas jaunais tētis, jo arī vīrietim šis mēdz būt satraukumiem un pārdzīvojumiem pilns periods."

Kad Maija bijusi stāvoklī, viņai apkārt bijušas laimīgas un starojošas mammas. "Es pat nemēģināju ar viņām dalīties ar ķīseli, kas bija manā galvā. Man sāka šķist, ka es tāda esmu vienīgā. Un, kad piedzima dēliņš, mana dzīve apmeta vēl vienu kūleni. Jutu, ka tā apstājās, jo man vairs nebija katru rītu jādodas uz universitāti, vairs nebija jāskrien uz darbiem. Es katru savu dienu pavadīju mājās ar Nameju. Būšu atklāta un atzīšu, ka man tas lika justies kā pamperu mainītājai, barotājai un mīļotājai. Nepārprotiet - man no sirds patīk būt māmiņai un esmu laimīga un pateicīga, ka man ir dota šī iespēja, bet ar laiku es jutos tā, it kā es nekam citam vairs nebūtu derīga."

Tieši šī doma Maiju atkal uzvedinājusi uz viņas piemirsto ideju par dalīšanos stāstos. "Apziņa, ka tu neesi vienīgais, kam ir ķīselis galvā, šajā laikā tiešām spēj rast mierinājumu."

Viņa par cilvēku atsaucību ir patīkami pārsteigta, jo viņai aicinājumam atbildējuši gan pazīstami vecāki, gan sveši. 

Maija cer, ka kādu dienu "Pumpura pavasara" stāstus varētu apvienot grāmatā. "Es ļoti ceru, ka man izdosies radīt grāmatu ar šiem stāstiem. Tas ir mans mazais sapnis, jo bērni ir mūsu lielākā laime. Viņi dzīvē nes milzīgu piepildījumu un ceļš, kurš mūs pie viņiem ved, katram ir kā aizraujošs mīlestības piedzīvojums. Domāju, ka šādi stāsti ir pelnījuši atrasties skaistā grāmatā."