Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

12.03.2018 Radošuma dienās skolēni iepazīst vēsturi, vietas un simbolus

No 2. līdz 9. martam Liepājas izglītības iestādēs risinājās Radošuma dienas “Liepāja – Latvijas simtgades līkločos”, kas šogad bija veltītas Latvijas simtgadei un Liepājas pilsētas dzimšanas dienai.

Radošums neaprimst arī šonedēļ, skolēnu brīvdienās, kad Bērnu un jaunatnes centrā skolēni aicināti piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, portālam vēstīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Radošuma dienu noslēgumā 9. martā BJC struktūrvienībā “Vaduguns” aktīvākās izglītības iestādes tika apbalvotas ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes pateicības rakstiem un simboliskām piemiņas veltēm. Pasākumu vadīja aktrise un skolotāja Zanda Štrausa, skolēni atraktīvā veidā prezentēja savas skolas.

Radošuma dienu ietvaros katrā izglītības iestādē notika “Citāda mācību diena”, savādākā veidā aizvadot tik ierastās mācību stundas, papildinot tās ar darbnīcām, spēlēm, interesantām tikšanām.

Orientēšanās sacensības skrējiens 10 kilometru garumā ar sākumu un noslēgumu J.Čakstes 10. vidusskolā un Liepājas cietumā pulcēja dažādu vecumu jauniešus, lai no jauna iepazītu kādu Liepājas stūrīti savādākā gaismā. 6.-7. klašu grupā uzvarēja Liepājas 3. pamatskola, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija un J.Čakstes 10. vidusskola. 10.-12. klašu grupā uzvarēja Liepājas Valsts 1. ģimnāzija (1. vieta), Liepājas 8. vidusskola, Liepājas internātpamatskola, O.Kalpaka Liepājas 15. vidusskola (2. vieta), Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskola, 7. vidusskola, A.Puškina 2. vidusskola (3. vieta).

7. marta pēcpusdienā Jauniešu mājā notika 8.-9.klašu erudīcijas konkurss "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta". Konkursa dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem, veicot gan teorētiskus un radošus, gan praktiskus uzdevumus, kā arī jāorientējas Vecliepājas ielās, meklējot atbildes uz foto-jautājumiem. 1.vietā Liepājas Raiņa 6.vidusskola, 2.vietā Liepājas 8.vidusskola, 3. vietā – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola.

Pirmsskolas izglītības iestādes un 1.-4.klašu skolēni akcijā “Iepazīsti Liepāju!” savām rokām izveidoja vairāk nekā 20 unikālas iespaidu grāmatas ar Liepājā atpazīstamiem simboliem, no kuriem visvairāk attēlotie bija “Lielais dzintars”, “Liepājas tramvajs”, Kalpaka tilts, putnu novērošanas torņi, a/s “Lauma, Porziņģa dāvātie basketbola laukumi, Liepājas domes ēka utt. Pirms tam kopā ar skolotājām šīs vietas tika iepazītas , atzīmējot svarīgo un interesanto mazo liepājnieku skatījumā.

Pirmsskolas izglītības iestādes piedalījās arī ielūgumu konkursā “Es esmu Latvija!” , lai izveidotu skaistākos ielūgumus uz pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu koncertu “Es esmu Latvija!” šoruden koncertzālē “Lielais dzintars”. Ielūgumu izgatavošanā tiks izmantoti seši darbi no PII “Mazulītis”, “Delfīns”, “Zīļuks , “Sauleszaķis”, “Saulīte”.

Radošuma dienas jau sesto gadu rīko Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Bērnu un jauniešu centru, iesaistot vispārizglītojošās, profesionālās un pirmsskolas izglītības iestādes. Pasākuma mērķis ir stiprināt saiti starp radošumu un izglītību, veicināt jaunu radošo iniciatīvu veidošanos.