Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

11.05.2019 Raitā solī pa pludmali, mežiem un pļavām  (29)

Sestdien, 11.maijā, visas dienas garumā Kūrmājas prospekta galā bija satiekami tūkstošiem aktīvā dzīvesveida piekritēji, kas devās pārgājienā "Coastline trek". Liepājā tas tika organizēts jau otro gadu un cilvēku atsaucība bija ļoti liela. 

Tiesa, tā kā pārgājienu organizē lietuvieši, vairums dalībnieku bija ieradušies no kaimiņvalsts, tādēļ Liepājas pilsētas mērs Jānis Vilnītis dalībniekus sveica gan latviski, gan ar lietuviešu valodā sagatavotu runu. "Priecājos, ka esat atnākuši, lai sportiski, aktīvi pavadītu šo dienu. Piekrastes pārgājiens notiek jau otro gadu un labā ziņa ir tā, ka šogad starp dalībniekiem ir vairāk latviešu." Arī pats J.Vilnītis pēc uzrunas devās ceļā, lai mērotu 15 kilometrus. 

Ikviens varēja izvēlēties sev ērtāko distanci no 15 līdz 100 kilometriem un sākumpunktā saņēma karti ar sevis izvēlētā maršruta konktrolpunktiem, kuros paredzēta atpūta, maltītes un zīmodziņu vākšana.

Katrs izvēlēto ceļu mēroja individuāli, uzsākot gājienu sev ērtākajā laikā un ātrumā, tādēļ gājēji pa pludmali devās strīpā, pulcējoties vien kontrolpunktos. Lai dalībnieki ceļā neapjuktu, daudzviet bija izvietotas norādes. 

Liepājniece Eva Rossinska "Coastline trek" pārgājienā devās jau trešo reizi. "Šodien startēju 50 kilometru distancē, jo gribēju pacelt latiņu augstāk. Pagājušajā gadā izlēmu piedalīties, jo jau kādu laiku bija vēlme iet pārgājienā. Ar kaut ko jau ir jāsāk, tādēļ uzrunāju draugus un ģimeni. Beigās bijām 10 dāmu kompānija, kas nogāja 25 kilometrus. Toreiz bija ļoti karsti, vairums saulē apdega," atminas Eva. 

Kaut arī pirmie pārgājiena starti no rīta tika doti vēl siltā un saulainā laikā, jau pavisam ātri debesis apmācās un jūru bija tīta dziļā miglā. E.Rossinska atzina, ka ejot raitā solī ir visai karsti.

"Pagājušā gada septembrī pamanīju, ka arī Klaipēdā notiks šāds pārgājiens - izlēmām piedalīties. Gājām 25 kilometrus. Tur gan trase bija grūtāka. Arī laikapstākļi bija ļoti slikti - visu laiku lija, bijām izmirkuši līdz ādai.

Tādēļ pēc piedzīvotā šodienas laikapstākļi liekas vispatīkamākie - nav ne lietus, ne karstuma. Lielisks laiks pārgājienam," secina Eva.

Arī citi dalībnieki atzina, ka sākumā šķitis ļoti auksti, tādēļ vairāk piedomāts pie apģērba, taču iesildoties gājienam jau bijis skaidrs - būs silti.

Šogad organizatori īpaši aicināja pārgājienā līdzi ņemt arī suņus, tādēļ dalībnieku pulkā bija daudz četrkājaino draugu. Suņu saimniekiem pārgājiena sākumā tika izsniegta arī balva mīluļiem. Tāpat pasākuma rīkotāji mudināja domāt zaļi, piemēram, uz vietas pērkot kafiju, to pildīt savos traukos, kā arī par to maksājot mazāk. 

Pirms došanās ceļā dalībniekiem tika izskaidroti dažādi drošības jautājumi, kā arī visu pārgājiena laiku ikvienam nepieciešamības gadījumā tika nodrošināta palīdzība un iespēja tikt nogādātam finišā.

Pēc pārgājiena ikviens dalībnieks, kurš bija apmeklējis visus norādītos kontrolpunktus, saņēma diplomu un medaļu.