Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

15.04.2019 Šaha olimpiādes uzvarētāju pulkā arī liepājnieki

12. aprīlī Kuldīgā norisinājās Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona fināls, kurā ar lieliskiem panākumiem startēja arī Liepājas Kompleksās sporta skolas šahisti.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona finālā tikās 128 skolēni no Kuldīgas, Skrundas, Liepājas, Grobiņas, Rucavas, Pāvilostas, Ventspils, Dundagas un Talsiem. 18 labākie no viņiem tālāk cīnīsies Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā, kurā spēlēs ap 300 jauniešu, vēsta olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova.

Pēc izspēlētajām septiņām Kurzemes reģiona fināla spēlēm skolēniem simultāna spēli ar rezultātu 7:0 aizvadīja Latvijas čempiones šahā – lielmeistare Ilze Bērziņa un FIDE meistare šahā Linda Krūmiņa, kā arī ar 7,5:0,5 meistarkandidāts, pieredzējušais Kuldīgas šaha treneris Viktors Šteinbergs. “Jāatzīmē, ka trenerim pretī varēja sēsties visi, tikai ne Kuldīgas bērni, jo gribējām dot iespēju ciemiņiem uzspēlēt ar šo treneri, bet pret Latvijas čempionēm sēdās visi pilsētu un šaha centru pārstāvji,” skaidro Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova.

Pēc sacensībām notika arī šaha uzdevumu risināšanas konkurss, kurā 20 dalībniekiem bija iespēja risināt šaha uzdevumus no Lindas Krūmiņas un Ilzes Bērziņas partijām, kuras jauno šahistu veikumu novērtēja: “Bērni ļoti labi tika galā un uzdevumus atrisināja ar lielu entuziasmu!”

Uzvarētāji:

1.-.4.klašu grupa meitenēm

1.vieta Aļesja Vasiļēviča, Liepājas 12.vidusskola
2.vieta Elīza Marisa Vītoliņa, Kuldīgas Centra vidusskola
3.vieta Milana Nikandrova, Liepājas 7.vidusskola

1.-.4. klašu grupa zēniem

1.vieta Renārs Prūsis, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola
2.vieta Benjamins Emanuēls Pupiņš, Rīgas katoļu ģimnāzija (tālmācība, dzīvo Kuldīgā)
3.vieta Krists Vilnītis, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola

5.-9.klašu grupa meitenēm

1.vieta Ance Reiha, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola
2.vieta Alise Aleksandra Griškēviča, Pāvilostas vidusskola
3.vieta Elīna Bagātā, Liepājas 5.vidusskola

5.-9.klašu grupa zēniem

1.vieta Artjoms Brojs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
2.vieta Gļebs Ļeonovs, Liepājas 7.vidusskola
3.vieta Matīss Vīksna, Dundagas vidusskola

10.-12.klašu grupa meitenēm

1.vieta Vanesa Pļavarāja, Kuldīgas Centra vidusskola
2.vieta Valērija Nikola Āboltiņa, Kuldīgas Centra vidusskola
3.vieta Rēzija Kudore, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību skola

10.-12.klašu grupa zēniem

1.vieta Maksims Batirevs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
2.vieta Vladimirs Zeņko, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
3.vieta Artjoms Gudkovs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola

Latvijas Skolu šaha olimpiādei ir paredzēti trīs posmi, kuru 1. posmā katra skola izvirzīja trīs labākos zēnus un trīs labākās meitenes vecuma grupās – 1.-4. klase, 5.-9. klase un 10.-12. klase, kuri piedalīsies reģionu finālos.