Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

16.05.2019 "Samsung" un Liepājai – rūgts!  (19)

Vakar Autoru ielā 4/6 tika atklāts Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC), kas nomainījis līdz maijam darbojošo zinātkāres centru ZINOO. No 1. maija centrs nodots Izglītības pārvaldes pārziņā, taču joprojām pilda iepriekšējās funcijas – radīt bērniem interesi un sajūsmu par zinātni, tehnoloģijām un dabas brīnumiem. Pasākuma laikā tika atklāta arī jaunā "Samsung" tehnoloģiju klase, kas tapusi ar "Samsung Electronics Baltics" prezidenta Filipa Čoija līdzdalību un svētību.

Turpmāk centrā darbosies trīs klases: zinātkāres klase, kurā atradīsies interaktīvi eksponāti, lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus, inovāciju klase, kurā notiks praktiskās nodarbības, un nupat izveidotā "Samsung" tehnoloģiju klase, kas iepazīstinās jaunākos iedzīvotājus ar dažādām tehnoloģijām un robotikas brīnumiem.

"Šī ir laba vieta, kur radīt idejas, kas mums noderēs gan industriālajos parkos, startapos un citos uzņēmumos, kas ievieš tehnoloģijas. Jaunajā nosaukumā uzsvars ir uz izglītību, jo mūsu pašu rokās ir mainīt veidus, kā izglītojam jauniešus un radām viņos interesi par STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierija, matemātika) jomu," centra atklāšanā sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Centra un jaunās klases atklāšanā piedalījās arī F. Čoijs un Korejas Republikas vēstniecības Latvijā vadītājs Seongs Džins Hans. Tieši vēstniecības vadītājs ir tas, kuram pateicoties izveidojusies sadarbība ar "Samsung" Baltijas pārstāvniecību, pastāstīja domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. "Manuprtā, "Samsung" logo un filozofija šim centram piestāv. Viena no misijām, ko viņi pasaulē prezentē, ir "Dari neiespējamo!" Tādam jābūt arī zinātnes centram, kas skatās nākotnē un paveic neiedomājamas lietas," priekšsēdētāja vietnieks uzsvēra.

Nosaukuma maiņu zinātkāres centrs piedzīvojis tāpēc, ka līdz 1. maijam pašvaldībai bija ZINOO franšīzes izmantošanas līgums, taču nu centrs atrodas Izglītības pārvaldes pārziņā ne tikai juridiski un finansiāli, bet arī saturiski.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 16. maija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!