Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

09.05.2019 Skatuves runas un teātra mākslas konkursa finālā arī liepājnieki

Martā un aprīlī notika Latvijas izglītības iestāžu skolēnu reģionālie skatuves runas konkursi 10 vietās visā Latvijā, arī Liepājas Bērnu un jaunatnes centrā (LBJC).

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone vēsta, ka starp 45 finālistiem bija arī trīs liepājnieki: Liepājas 12. vidusskolas 3.klases skolēns Maksims Šņipovs un 10.klases skolēns Maksims Hritankovs, 7.vidusskolas 12.klases skolēns Artjoms Olehnovičs.

Finālam 3.maijā Raiņa un Aspazijas muzejā Rīgā tika izvirzīti 45 dalībnieki no dažādām klašu grupām, kuri reģionālajos konkursos ieguvuši 46 un vairāk punktus, demonstrējot augstu māksliniecisku sniegumu un skatuves kultūru.

Valsts izglītības satura centra apstiprinātā vērtēšanas komisija noklausījās gandrīz 500 dalībniekus. Augstāko pakāpi ieguva 121 runātājs. Skolēnu priekšnesumus vērtēja režisores Anna Jansone un Dace Liepniece un VISC vecākā referente teātra mākslas jomā Dace Jurka.

Konkursa finālā priekšnesumi netika vērtēti, bet tas bija labs un emociju pilns Latvijas konkursa noslēgums. Sarīkojuma dalībniekiem bija iespēja tikties ar profesionāliem aktieriem: Gundaru Grasbergu no Latvijas Nacionālā teātra un Kasparu Znotiņu no Jaunā Rīgas teātra, kā arī doties tematiskā ekskursijā pa muzeju, lai tuvāk iepazītos ar izcilo latviešu dzejnieku Aspazijas un Raiņa dzīvi un daiļradi.

Savukārt Valmierā notika Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – XII Starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls “...un es iešu un iešu!”, kurā skatītāji varēja noskatīties 40 labākas izrādes no visas Latvijas. No Liepājas tika izvirzīti divi kolektīvi - LBJC teātra studija “Karlsona bagāža”(režisore Marita Lūriņa-Stelmakere) ar izrādi “Sniegbaltītes skola” un LBJC leļļu teātris “Pifs” (režisore Arta Strakša).

13.maijā pulksten 15 LBJC “Vaduguns” tiks paziņoti pilsētas teātru skates “Vējlukturis” rezultāti. Skatītāji un visi interesenti varēs noskatīties LBJC teātra studijas “Karlsona bagāža” izrādi “Sniegbaltītes skola”.