Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

17.05.2019 Skolēni iepazīst inženierzinātnes  (1)

Šonedēļ Jaunliepājas tirgus laukumā norisinājās pasākums “Radošas un izglītojošas STEM, vides un video tehnoloģiju nodarbības”, kuru apmeklēja vairāk nekā 500 skolēni no 4. līdz 7. klasei, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Pasākuma mērķis bija atraktīvā un uzskatāmā veidā iepazīstināt skolēnus ar mūsdienīgām un modernām tehnoloģijām, iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē, rosinot interesi un motivējot jauniešus pievērsties inženierzinātnēm.

Pasākumā skolēni tika padziļināti iepazīstināti ar STEM jomas priekšmetiem. Katrā no četrām jomām visas dienas garumā darbojās radošās darbnīcas: darbnīca S, kurā notika fizikas un ķīmijas eksperimenti un paraugdemonstrējumi teltī un laukumā; darbnīca T, kurā skolēni iepazinās – tehnoloģijas – virtuālās realitātes planetārijs un tehnoloģijas mūzikā; darbnīca E – inženierzinātnes – Tehnobuss; darbnīca M- matemātika – matemātikas apguve, iepazīstot varbūtību teorijas elementus un trikus.

Pasākumā bija ieradies arī Tehnobuss – speciāli aprīkota mobila ceļojoša mācību laboratorija, kas aprīkota ar multimediju sistēmām, informācijas un prezentāciju stendiem, programmējamu ciparu vadības sistēmu metāla apstrādes iekārtām un 3D printeri, metināšanas izmēģinājumu stendu, automatizācijas mini-rūpnīcu, pneimatikas eksperimentu stendu, zobratu mehānikas un dinamo stendu. Nodarbības notika profesionāla instruktora vadībā, kuram ir darba pieredze mašīnbūves nozarē. Skolēniem tika prezentētas iekārtas, izskaidrotas mūsdienīgu sistēmu darbības principi un pielietojums.

Jaunieši arī paši varēja pamēģināt darboties ar reālām iekārtām un sistēmām.