Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

12.05.2018 Somu plecos un prom gar jūru  (18)

Šodien jau no septiņiem rītā pludmalē valda rosība, kas ilgs līdz svētdienai. Organizētā pārgājienā "Coastline trek" no Liepājas dažāda garuma distancēs startē ap pieciem tūkstošiem aktīvās atpūtas mīļotāju. 

Latvijā šāds pārgājiens notiek pirmo reizi. Tā rīkotāji, biedrība "Trenkturas" šādus pārgājienus gar jūru veiksmīgi rīkojusi jau vairākus gadus, pulcējot pat 8000 cilvēku no vairākām valstīm.

Atkarībā no saviem spēkiem pārgājienā var izraudzīties sev piemērotāko distanci – 10, 25, 50, 75 vai pat 100 kilometrus. Maršruts ved caur Nīcas un Rucavas novadu. Pa ceļam pārgājiena dalībniekiem ir pieejami palīdzības un atpūtas punkti.

Tālākie gājēji startēja agri no rīta un ap pusdienlaiku jau bija veikuši pusi ceļa. Īsāko gājumu mērotāji dodas ceļā pakāpeniski. Pārgājiena dalībnieku vidū ir ģimenes ar bērniem, darba kolektīvi, draugu un domubiedru grupas. Pārgājiena brīvprātīgie darbinieki pastāstīja portālam, ka lielākā daļa gājēju, kas reģistrējas uz vietas, izvēlējušies 25 km distanci. Kāda lietuviešu ģimene ejot 50 km pārgājienā, jo tētis tā svin savu 50. dzimšanas dienu.

"Coastline trek" dalībnieki Liepājā ieradušies no Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Īrijas, Nīderlandes, Arubas, Norvēģijas, Polijas, Šveices, Apvienotās Karalistes, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Zviedrijas.