Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: Egons Zīverts

08.05.2019 Tuvojas reģistrācija darbam vasarā  (4)

Arī šogad skolu jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem būs iespēja vasaras brīvlaikā pelnīt naudu, piesakoties Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumam. Liepājā un tās tuvējos novados šovasar kopumā būs vairāki simti darba vietu, "Kurzemes Vārds"uzzināja NVA.

Skolēnu elektroniskā reģistrēšanās NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam Kurzemes reģionā sāksies 15. maijā. NVA gan atzīmē, ka skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu skaits pārsniedz piedāvāto darba vietu skaitu.

NVA Liepājas nodaļa nolēmusi slēgt līgumu ar 28 darba devējiem par kopumā 393 darba vietām Liepājā un novados. Desmit darba devēji ar 121 darba vietu palikuši aiz svītras, proti, atvēlētais valsts līdzfinansējums ir nepietiekams, lai atbalstītu visus pieteikumus. Tāpēc NVA Liepājas nodaļa lūgusi tai piešķirt papildu finansējumu.

NVA Sabiedrisko attiecību nodaļā laikraksts noskaidroja, ka iespējas palielināt skolēnu vasaras pasākuma rezultatīvos rādītājus un finansējumu tiks izskatītas maija vidū. Liepājā un novadā jaunieši varēs strādāt dažādos palīgdarbos gan pašvaldībās, gan zemnieku saimniecībās, pildīt muzeju izstāžu zāļu un ekspozīciju uzraugu pienākumus, gūt iemaņas pārdevēja, pārdevēja palīga, viesmīļa, projektu vadītāja asistenta, gida un citās profesijās.

Pasākumā, kas tiek īstenot no 1. jūnija līdz 31. augustam, var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās un turpinās mācības vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs nākamajā mācību gadā. Jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem varēs strādāt septiņas stundas dienā, bet vecāki par 18 gadiem – astoņas stundas dienā. Skolēns strādās vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos nodarbinātība var tikt pagarināta līdz diviem mēnešiem. Par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī jaunietis saņems algu vismaz valstī noteiktās minimālās darba samaksas apmērā (alga var būt arī lielāka, tā atkarīga no darba devēja).