Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

14.05.2019 Visvairāk medaļu ceļo uz Liepāju

Pagājušajā nedēļā galvaspilsētā notika Valsts izglītības attīstības aģentūras organizēts konkurss "SkillsLatvia 2019", kurā tika vērtēta jauno profesionāļu meistarība. Liepāju nacionālajā konkursā pārstāvēja 15 jaunieši, deviņi no viņiem ieguva godalgotas vietas.

Divas dienas 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm veidoja, skrūvēja, līmēja, modelēja, izrādot savas prasmes 19 dažādās disciplīnās. Liepājnieku prasmes un spējas izpaudās tādās jomās kā tērpu dizains, informātikas un komunikāciju tehnoloģijas, robotika, būvniecība un loģistika.

Profesionālās izglītības kompetenču centru (PIKC) "Liepājas Valsts tehnikums" pārstāvēja desmit jaunie profesionāļi, kopumā izcīnot sešas medaļas. Zelta medaļas ieguva Roberts Finks datortīklu administrēšanā, Krists Riškus krāsošanas un dekoratīvās apdares prasmju konkursā, savukārt Gunārs Zonenbergs un Guntis Kristovskis, kuri darbojās komandā, kļuva par labākajiem mobilajā robotikā. Otro godalgoto vietu ieņēma Marta Roga, kura rādīja iemaņas friziera darbā, tāpat arī Emīls Niedols, ierīkojot elektriskās instalācijas. Mārtiņš Vasmuss uz Liepāju atvedis bronzas medaļu, kļūstot par trešo labāko transporta pārvadājumu prasmju konkursā.

Tāpat godalgu netrūka PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola". Konkursa sadaļā "Tērpu dizains" Danita Šķila tika atzīta par labāko tērpu dizaineri, savukārt sudraba medaļas ieguva Mārtiņš Kuncītis, rādot prasmes mēbeļu izgatavošanā, un Annija Drungila, kura piedalījās grafikas dizaina prasmju disciplīnā. Loretai Ronei sadaļā "Skatlogu dizains un noformēšana" tikai nedaudz pietrūka līdz uzvarai. Ņemot vērā sasniegtos rezultātus, 23. maijā audzēkņi un pedagogi saņems Liepājas pilsētas Domes pateicības rakstus.

Pasākuma organizatori informē, ka ar konkursu "SkillsLatvia" gan prasmju izrādīšana nebeigsies – labākie no nacionālā konkursa dalībniekiem iegūs iespēju pārstāvēt Latviju kādā no starptautiskajiem konkursiem "EuroSkills" vai "WorldSkills".