Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: ekrānšāviņš

10.11.2018 "Youtube" topā arī liepājnieki  (4)

Mūsdienās cilvēku izpausmes internetā nereti ir ļoti plašas – ēdienreižu, ikdienas notikumu, vietu un neparastu parādību iemūžināšana. Tam visam pāri nāk gan "cepiens" par lietām, gan aktīva video publicēšana vietnē "Youtube".

"Youtube" vlogeri jeb "jūtūberi" pasaulē pelna ievērojamas naudas summas, ja ar izveidotajiem kanāliem izdodas izpelnīties skatītāju atzinumu un pat slavu. Latvijā populārākie vlogeru "Youtube" kanāli apkopoti vietnē www.youtubetops.lv, starp kuriem atrodami arī vairāki liepājnieku veidoti vlogi, kas iekarojuši skatītāju simpātījas.

Likt cilvēkiem smaidīt

Starp divdesmit populārākajiem atrodams arī liepājnieces Amandas Dorotejas kanāls "Dorothea". Viņa savā profila aprakstā ziņo: "Ouh , Es esmu Amanda Doroteja un man ir jauks kaķis. Man patīk likt cilvēkiem smaidīt un es to centīšos panākt caur šo kanālu."

Pēc viņas vairāk nekā 20 tūkstošiem sekotāji varam nospriest, ka meitenei tas patiešām ir izdevies. Četru gadu laikā starp saviem 95 video Amanda gan pildījusi dažādus izaicinājumus, caur humoru sniegusi padomus, atbildējusi uz sekotāju jautājumiem un pat sacerējusi dziesmu no nelabvēļu komentāriem. Un, protams, ļoti daudz jokojusi.

Viņas kanāls skatīts vairāk nekā 2 miljonus reižu.

Mežonīgie banāni

Draugi Juris Lisovs un Mārtiņš Gūža jau trīs gadus "Youtube" publicē savus trakos piedzīvojumus kanālā "WildBananasTrip". Kaut arī pēdējā laikā puiši nav ievietojuši vlogā jaunus video, skatītāji viņu piedzīvojumus atvēruši vairāk nekā miljons reižu.

Vlogeri devušies ceļojumos ar nelieliem līdzekļiem, nakšņojuši dažādās vietās, braukuši ar stopiem un to visu iemūžinājuši, lai parādītu saviem sekotājiem.

Sāk ar lauķiem

Liepājnieks Žigimants Krēsliņš savu "Youtube" kanālu izveidojis vien pirms gada, taču jau ap saviem video pulcējis vairāk nekā 10 tūkstošus interesentu. Cilvēki ar interesi seko līdzi viņa humora pilnajiem stāstiem, ceļojumu apskatiem, notikumiem. Tāpat viņš ir ieraugāms arī starp kanāliem, kuriem visstraujāk pieaudzis sekotāju skaits.

Iespējams, tas tādēļ, ka vīrietis popularitāti ieguvis arī sociālajos tīklos, kur uzjautrinošā un nereti pat rupjā veidā dalās savās pārdomās un pieredzē – pirmie atzinību izpelnījušies video par “lauķu” piedzīvojumiem. Šobrīd aktuāli ir Žigimanta ceļojumi gan uz citām pasaules vietām, gan tepat – Latvijā.

Izglītība un slava

Liepājas 10.vidusskolas fotopulciņa "Youtube" kanāls "foto skola" pieejams jau kopš 2011.gada. Kanāla saturu veido pulciņa dalībnieki, kas paši seko līdzi aktualitātēm un rada video idejas. Meitenes kanālam pievieno dažnedažādākos video – gan pamācošu informāciju par savstarpējām attiecībām, gan jokus, izaicinājumus.

Radot kanāla saturu meitenes pašas apgūst prasmes strādāt abās kameras pusēs, ar ko ieguvušas jau gandrīz 9000 sekotājus. Viņu kanāls skatīts gandrīz 3 miljonus reižu.