Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

02.08.2019 Zīmējumam izmanto teju 40 krāsu baloniņu  (15)

"Uzzīmēju vēl vienu istabu, tikai ārā," Liepājā pazīstamais mākslinieks Aleksejs Odnorukovs smaidot komentē iespaidīga izmēra grafiti uz "neizteiksmīgas, baltas" garāžas sienas kādas privātmājas pagalmā Klaipēdas ielā.

"Šeit dzīvo mani draugi, tā bija viņu ideja," pastāsta Aleksejs. Viņš šeit esot strādājis jau iepriekš. Dzīvojamo māju rotā viņa tīģerlilijas, zīmējumi tapuši arī iekštelpās. "Ziniet, kā tas ir, uztaisa vienu, un gribas vēl. Gluži kā ar tetovējumiem," mākslinieks pasmaida.

Ar trīs dimensiju efektu radītais mākslas darbs, kura izmēri ir 2,5 x 5 metri, tapis četrās dienās. Tam izmantoti teju 40 krāsu baloniņu. "Sešas krāsas bija nepieciešamas, lai uzzīmētu galdu, lampai – četras," Aleksejs norāda uz krāsu niansēm. Ko attēlot, izlēmuši paši saimnieki, māksliniekam iedota fotogrāfija.

Sākotnēji uz sienas tapusi skice, vispirms Aleksejs darbojies ar zīmuli, tad ar krāsām. "Ir 21. gadsimts, – lai paātrinātu procesu, izmantoju arī projektoru," darba gaitu ieskicē mākslinieks. Šobrīd zīmējums ir pilnībā pabeigts. Redakcija viesojās brīdī, kad Aleksejam līdz finišam bija palikuši vien daži krāsu akcenti. Saimnieki vēl plāno virs zīmējuma ierīkot gaismiņas, lai vakaros tas vairāk izceltos.

Zīmējums turēsies ilgi, spriež autors. "Lācis Krūmu ielā arī ir mans darbs. Uztaisīju 2002. gadā, un vēl joprojām ļoti labi izskatās," vērtē Aleksejs. Arī 2008. gadā projektā "Attiecības: bērni – vecāki" tapušie darbi pilsētvidē vēl manāmi. Šogad viņš izrotājis ēdamzāli uzņēmuma "Jensen Metal" darbiniekiem. "Ideja bija attēlot to, ar ko nodarbojas uzņēmums, vēl īpašnieki gribēja redzēt skatus no Liepājas, Karostas," pastāsta talantīgais mākslinieks.