Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: liepajniekiem.lv

07.03.2019 Zinātniski pētniecisko darbu konferencē uzstāsies 129 skolēni

Piektdien, 8.martā pulksten 10 Liepājas Universitātē notiks Kurzemes reģiona 10. skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konference, kurā ar saviem pētījumiem uzstāsies 129 skolēni, no kuriem trešā daļa pārstāvēs Liepāju un mērosies zināšanām par tiesībām piedalīties valsts mēroga konferencē, vēsta Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šogad darbi tiek vērtēti pa zinātņu nozarēm, tāpēc vairāku zinātņu nozaru apakšnozares ir apvienotas vienā sekcijā. Visvairāk Liepājas vidusskolēnu šogad pievērsušies inženierzinātņu un tehnoloģijas nozarei (12), humanitārās zinātņu nozarei, īpaši cittautu valodniecības un literatūras, latviešu valodniecības, literatūrzinātnes un vēstures apvienotajā sekcijā (10), sociālo zinātņu nozarei (ekonomikas, ģeogrāfijas, uzņēmējdarbības un komunikācijas sekcijā (13).

Liepāju Kurzemes konferencē šogad visaktīvāk pārstāvēs jaunie pētnieki no O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas (13), Raiņa 6. vidusskolas (9) un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas (7).

Veiksmīgākie ZPD autori, kuri saņems vērtējumā vairāk par 80 punktiem, tiks izvirzīti tālāk uz Latvijas ZPD konferenci, kura notiks no 12. līdz 13. aprīlim Rīgas augstskolās.

Kā zināms, Liepājas skolēnu gadskārtējai Zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konferencei šogad bija iesniegti 55 darbi, no kuriem lielākā daļa arī tika augstu novērtēti un izvirzīti uz Kurzemes reģiona konferenci.