Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Mārtiņš Kozlovskis
Foto: Rekurzeme/Kurzemes Vārds

23.04.2019 Aunkrogers un Kozlovskis tiesās Pasaules kausu basketbolā

Latvijas tiesneši Andris Aunkrogers un Mārtiņš Kozlovskis šoruden strādās Ķīnā gaidāmajā Pasaules kausā basketbolā, kamēr par mūsu valsts labāko soģi uzskatītais Oļegs Latiševs pie Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) uzaicinājuma nav ticis.

Latiševs strādāja iepriekšējos Pasaules kausos 2010 un 2014. gadā, Londonas un Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kā arī piecos Eiropas čempionātos, tomēr tā kā viņš tiesā spēles ar FIBA konfliktējošās Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) Eirolīgā, šoreiz Latvijas pārstāvis pie uzaicinājuma nav ticis.

Tomēr uz Pasaules kausu dosies divi citi Latvijas tiesneši. Aunkrogers un Kozlovskis šosezon daudz strādāja FIBA Čempionu līgā. Tāpat šajā turnīrā regulārs tiesnesis ir Oskars Lucis, kurš kopā ar Kozlovski tiesās arī Čempionu līgas finālčetrinieka sacensībās, tomēr viņš uz Pasaules kausu nav nozīmēts.

Vien 2015. gada sākumā FIBA kategoriju ieguvušajam Kozlovskim ir šobrīd visstraujāk augošā karjera starp Latvijas tiesnešiem. 2017. gadā viņš strādāja gan Eiropas čempionātā vīriešiem, gan arī sievietēm, bet pērn ne tikai tiesāja FIBA Eirolīgas un Čempionu līgas finālus, bet arī Argentīnā vadīja U17 Pasaules kausa finālspēli.

Tāpat kļuvis zināms, ka cits Latvijas tiesnesis Kristaps Konstantinovs jūlija otrajā pusē Taizemē strādās U19 Pasaules kausā meitenēm. Šajā turnīrā spēlēs arī jaunās Latvijas basketbolistes.