Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs.
Foto: Reuters/Scanpix

06.10.2019 Porziņģa pirmais atklātais treniņš Dalasā izraisa milzīgu interesi  (1)

Kristapa Porziņģa, Lukas Dončiča un Bobana Marjanoviča pārstāvētais Dalasas basketbola klubs "Mavericks" svētdien, 6.oktobrī, aizvadīja pirmo atklāto treniņu. "Rikšotāju" līdzjutēji pilnībā aizpildīja "American Airlines Center" pirmo līmeni.

Pirmdien, 30.septembrī, NBA komandas piedalījās mediju dienā. Otrdien sākās oficiālās treniņnometnes. Vairāki klubi nedēļas vidū devās uz Indiju un Ķīnu, bet Dalasas “Mavericks” izziņoja atklāto treniņu.

Treniņa sākuma laiks tika noteikts pulksten 13 pēcpusdienā jeb pulksten 21 pēc Latvijas laika. Pusdienlaikā arēnu ieskāva līdzjutēju pūļi – kluba atbalstītāji piepildīja “American Airlines Center” pirmo līmeni.

Viena no treniņa sastāvdaļām – savstarpējā treniņspēle. “Mavericks” spēlētāji, sadalīti baltajās un zilajās komandās, pašlaik izspēlē 20 minūšu maču. 

Kristaps Porziņģis pēc treniņspēles, kas izraisīja nepieredzētu interesi, norādīja, ka viņš un Luka Dončičs laukumā varētu viens otram ļoti palīdzēt, tādēļ ir svarīgi atrast savstarpējo ķīmiju.

"Es vienmēr gribu būt agresīvs un parādīt, uz ko esmu spējīgs, ar savu augumu izplešot laukumu uzbrukumā un esot bīstams dažādās situācijās," pēc treniņspēles, kurā viņš guva 12 punktus (desmit no tiem jau pirmajās piecās minūtēs), izteicās Porziņģis.

"Man pietrūka basketbola. Man tik ļoti pietrūka sacensību. Cerams, ka es spēšu labi sākt sezonu un uzreiz apliecināt savas spējas."

Porziņģis treniņspēlē bija Baltajā komandā kopā ar otru zvaigzni Luku Dončiču, tādēļ komandas uzvara (57:39) nebija pārsteigums. Tomēr lielāku uzmanību par galarezultātu izpelnījās Porziņģa un Dončiča sadarbība laukumā. Kristapam izdevās nodemonstrēt savu ieroču plašo arsenālu - pick and pop situācijas, darbības no pustālās distances un metienu bloķēšana.

"Viņš ir izcils uzbrukuma spēlētājs," norādīja "Mavericks" galvenais treneris Riks Kārlails. "Acīmredzams, ka viņš ir ļoti smagi strādājis, lai atgūtos pēc traumas un būtu šādā sportiskajā formā. Tam bija jābūt aizraujoši - iziet laukumā pirmoreiz pēc tik ilga pārtraukuma NBA līdzjutēju priekšā. Mēs esam nometnes sākumā, bet viņš turpina darboties ļoti labi."

Treniņspēli apmeklēja 8850 līdzjutēju, kas par trim tūkstošiem pārspēja līdzšinējo treniņspēlēs apmeklētības rekordu. Pēc mača Porziņģis ilgstoši dalīja autogrāfus un fotografējās kopā ar komandas faniem.

"Es tikai vēlos būt vienots ar cilvēkiem šeit. Man šī ir jauna vieta. Cilvēki mani patiesi nepazīst. Vēlos, lai mans sniegums runātu manā vietā. Taču es gribu arī izveidot saikni ar faniem. Man tas ļoti patīk.

Es sāku smaidīt, kad redzu, ka bērni lūdz autogrāfus un vēlas ar mani nofotografēties."

"No visām vietām, kurās esmu dzīvojis, Dalasā, šķiet, ir visjaukākie cilvēki," uz jautājumu, ar ko unikāla ir Dalasa, atbildēja Kristaps. "Cilvēki šeit ir laipni. Visi ir smaidīgi un atvērti. Un tā ir ļoti laba īpašība pilsētai un cilvēkiem. Enerģija šodien bija neticama. Tagad pienācis laiks smagi strādāt un dot iemeslu līdzjutējiem priecāties."

Tikmēr jautāts par savstarpējo ķīmiju ar Dončiču, Porziņģis norāda, ka tā tiek attīstīta. "Mēs pie tā strādājam. Mums jau ir izveidojusies saikne ārpus laukuma. Mēs viens otru pazīstam. Sarunājamies spāņu valodā. Tas palīdzēs mums radīt labu ķīmiju arī laukumā. Un mēs abi esam jauni, mums abiem patīk skriet, uzbrukt un būt agresīviem. Laukumā mēs viens otram ļoti palīdzēsim."

“American Airlines Center” ir vietas 19 200 skatītāju, tai skaitā zāles otrajā līmenī izbūvētas 142 ložas ar 1600 sēdvietām.