Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Kristaps Porziņģis.
Foto: Today/Scanpix

12.07.2019 Porziņģis oficiāli paraksta līgumu, pēdējais gads - ar spēlētāja iespēju  (6)

Nacionālās basketbola asociācijas komanda Dalasas "Mavericks" savā mājaslapā oficiāli paziņojusi par līguma parakstīšanu ar latviešu supertalantu Kristapu Porziņģi. Mājaslapā līguma detaļas netiek izpaustas, taču nav noslēpums, ka abas puses ir vienojušās par piecu gadu līgumu par 158 miljoniem ASV dolāru. Līguma pēdējais gads būšot ar spēlētāja iespēju.

"Nākotne oficiāli ir kopā ar "Mavericks"," sacīts komandas paziņojumā. "Komanda un izslavētais papildinājums un ierobežoti brīvais aģents Kristaps Porziņģis piektdien ir parakstījušies uz punktotās līnijas, garajam spēlētājam pieņemot daudzu gadu līgumu, kas viņam un 20 gadus vecajam Lukam Dončičam dos iespēju izaugt par organizācijas stūrakmeņiem. Porziņģim, kurš ceļgala operācijas dēļ izlaida visu 2018./19. g. sezonu, bija iespēja parakstīt kvalifikācijas līgumu, bet komandai un viņam nebija vajadzīgs ilgs laiks, lai panāktu vienošanos par ilgtermiņa līgumu."

"Dončiča un Porziņģa duetam vajadzētu uz ilgiem gadiem kļūt par komandas jauno seju. Pēc 21 sezonas, kurā organizācijas seja bija Dirks Novickis, tagad "Mavericks", iespējams, būs divgalvaina seja. Mūsu galvenā prioritāte šajā vasarā bija gados jaunu brīvo aģentu – Porziņģa, Klebera, Finija-Smita un citu – parakstīšana," mājaslapā turpināts. "Neviens nevar droši zināt, cik labā formā Porziņģis atgriezīsies pēc ceļgala savainojuma. Taču, pieņemot, ka viņš atgriezīsies līdzīgā līmenī, kādā bija, gūstot savainojumu, "Mavericks" noteikti iegūs nozīmīgu figūru gan tagadnei, gan arī nākotnei."

Kristaps Porziņģis laukumā nav devies kopš 2017. gada 7.februāra, un nevienā no sezonām Nacionālajā basketbola asociācijā viņš vēl nav aizvadījis vairāk par 72 spēlēm. Dalasas "Mavericks" īpašnieks Marks Kjūbans intervijā SiriusXM Radio NBA norādīja, ka maksimālo spēļu skaitu nav vērts gaidīt arī šosezon.

"Porziņģim atgriežoties no savainojuma, mēs noteikti dozēsim viņam piemērojamo slodzi," sacīja Kjūbans.

Dalasas "Mavericks" ar 33 uzvarām un 49 zaudējumiem iepriekšējā sezonā Rietumu konferencē palika priekšpēdējā vietā. Porziņģis, kuram augustā apritēs 24 gadi, kopā ar Treju Bērku, Kortniju Lī un Timu Hārdeveju uz Dalasu tika aizmainīts šā gada janvāra izskaņā, pretējā virzienā dodoties Deandrē Džordanam, Veslijam Metjūzam, Denisam Smitam, neaizsargātai drafta pirmās kārtas izvēlei un "Top 10" aizsargātai drafta pirmās kārtas izvēlei.