Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Oskara Ķibermaņa četrinieks.
Foto: EPA/Scanpix

13.01.2019 Ķibermaņa četrinieku ekipāža izcīna Eiropas čempionāta sudraba medaļas

Kēnigszē trasē Vācijā Pasaules kausa ceturtajā posmā, kurā vienlaikus tika sadalītas Eiropas čempionāta medaļas, Latvijas vienīgā ekipāža Oskars Ķibermanis, Matīss Miknis, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga izcīnīja otro vietu un sudraba godalgas Eiropā.

Altenbergā sudrabu izcīnījušais Oskara Ķibermaņa četrinieks trasē devās ar piekto numuru un veica ātrāko startu pirmajā braucienā - 4,81 sekunde, tā brīža līderi Maksimu Andrianovu apsteidzot par astoņām simtdaļām. Līdz finišam pārsvars pār krievu ekipāžu tika palielināts vēl par vienu simtdaļu, bet drīzumā par jauno līderi kļuva vācietis Johanness Lohners, kurš startā Ķibermanim zaudēja 0,05 sekundes, tomēr finišu sasniedza par 0,04 sekundēm agrāk.

Nākamais trasē devās Pasaules kausa kopvērtējuma līderis un divu iepriekšējo posmu uzvarētājs Frančesko Frīdrihs. Startā viņš Ķibermanim zaudēja vienu simtdaļu un trases augšā bija itin pārliecinošs līderis, taču vairāku kļūdu dēļ distances beigās noslīdēja uz trešo pozīciju. Pirmā posma uzvarētājs Niko Valters savainojuma dēļ nevarēja stumt bobu, taču arī šādos apstākļos starts bija diezgan pieklājīgs (4,98 sekundes), finišā dalot piekto vietu.

Savainotais Valters otrajā braucienā zaudēja vietu sešiniekā, jo priekšā aizsteidzās gan kanādiešu pilota Džastina Kripsa četrinieks, gan korejieša Junčona Vona ekipāža. Līdz ar to olimpiskais vicečempions četriniekiem Valters palika bez godalgas Eiropas čempionātā. Adrianovs ar teicamu otro braucienu izvirzīja pretenzijas uz trijnieku.

Ķibermaņa ekipāža veica izcilu startu (4,77), trases pirmajā daļā sasniedza lielāku ātrumu nekā iepriekš startējušais Frīdrihs, Oskars nepieļāva būtiskas kļūdas un nobrauca labāku braucienu nekā pirmo, līdz ar to arī finišā esot par četrām simtdaļām ātrāks nekā Frīdrihs. Pirmā brauciena līderis Lohners nespēja sasniegt īpaši lielāku ātrumu, taču trases lejasdaļā ieguva pārsvaru un to pieaudzēja līdz finišam, izcīnot uzvaru posmā un Eiropas čempionātā.

Ķibermanis palika otrais gan Pasaules kausa posmā, gan Eiropas čempionātā. Otro vietu Ķibermaņa ekipāža izcīnīja otro Pasaules kausa posmu pēc kārtas.

Šis bija Pasaules kausa 4. posms četrinieku ekipāžām. Nākamais posms četriniekiem paredzēts nākamnedēļ Insbrukā. Vēl nedēļu vēlāk posms Sanktmoricā, bet pēc tam divi posmi un pasaules čempionāts Ziemeļamerikā.

Pateicoties šodien izcīnītajam sudrabam, Ķibermanis Pasaules kausa kopvērtējumā pacēlās uz trešo pozīciju. Ors Latvijas pilots Ralfs Bērziņš, kurš gan šajā posmā nepiedalījās, kopvērtējumā ieņem 13. vietu.