Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis.
Foto: EPA/Scanpix

12.01.2019 Ķibermanis un Miknis ceturtie Eiropā

Eiropas čempionātā bobslejā Kēnigszē aizvadītas sacensības divniekos, kur Latvijas ekipāža Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis ieguva dalītu ceturto vietu. Trešo gadu pēc kārtas triumfēja vācietis Frančesko Frīdrihs, bet Francijai pirmo medaļu 17 gadu laikā sarūpēja Romēna Hainrika pilotētā ekipāža, iegūstot bronzu. Pasaules kausa ieskaitē francūži gan uz goda pjedestāla netika, jo otro vietu ieguva kanādietis Kripss.

Latviju šoreiz Eiropas čempionātā pārstāvēja tikai viena ekipāža – Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni. Otrs šosezon Pasaules kausa apritē startējošais Latvijas pilots Ralfs Bērziņš tikmēr šodien Eiropas junioru čempionātā Austrijā, četrinieku konkurencē iegūstot devīto vietu.

Ķibermanis un Miknis startēja ar 11. numuru. Viņi startā uzrādīja laiku 4.92, kas bija piektais labākais, un tieši piektajā vietā viņi ierindojās arī finišā. No priekšā esošajiem vāciešiem Valtera un Krenca latvieši atpalika par tikai 0.03 sekundēm, kamēr trešajā vietā esošie Lohners un Rasps bija 0.10 sekunžu attālumā.

Pēc pirmā brauciena līderi bija kanādieši Kripss un Stounss, kuri par 0.03 sekundēm apsteidza vāciešus Frīdrihu un Grothkopu. Kripsa ekipāža Eiropas čempionāta ieskaitē gan neskaitās, līdz ar to Ķibermanis un Miknis EČ vērtējumā pēc pirmā brauciena bija ceturtajā vietā aiz trim Vācijas ekipāžām.

No pirmā brauciena jāizceļ olimpiskā vicečempiona korejiešu pilota Vona neveiksme – viņš trasē kļūdījās un ieņēma tikai 18. vietu. Savukārt negaidīti augstu vietu ieņēma poļu pilots Mateušs Luti, latviešu trenera Jāņa Miņina audzēknis, kurš bija septītajā vietā, tikai 0.05 sekundes aiz Ķibermaņa. Tāpat tuvu (0.03 sekunžu attālumā) Ķibermanim bija Francijas ekipāža.

Polijas ekipāža ar piloti Luti prata nosargāt savu vietu labāko sešiniekā (EČ vērtējumā), taču ideālu braucienu neaizvadīja, un pēc tās braucošā Francijas ekipāža ar Hainriku priekšgalā to pārliecinoši apsteidza par 0.21 sekundi. Francūži arī bija pratuši krietni uzlabot savu pirmā brauciena laiku.

Ķibermanis un Miknis startā arī otrajā braucienā uzrādīja identisku laiku kā iepriekš, taču trases turpinājumā šoreiz tik labi neveicās. No sava pirmā brauciena laika Latvijas ekipāža atpalika par sekundes desmitdaļu un piekāpās francūžiem par 0.12 sekundēm. Taču Romēna Hainrika pilotētas Francijas ekipāžas pārbaudījums izrādījās pārāk liels arī Valteram, kurš arī zaudēja francūžiem un summā finišēja ar identisku laiku kā Ķibermanis. Attiecīgi Latvijas ekipāža ieņēma dalītu piekto vietu PK posmā un dalītu ceturto vietu EČ vērtējumā.

Francūžiem gan vēl augstāk neizdevās tikt – Lohners un Rasps viņus apsteidza par 0.09 sekundēm un ieņēma otro vietu EČ, kamēr Frīdrihs ar lielisku otro braucienu ne tikai nosargāja savas līderpozīcijas EČ ieskaitē, bet arī par sekundes desmitdaļu pārspēja kanādiešu ekipāžu, uzvarot posmā.

Hainriks ar stūmēju Otervilu ir ierakstījuši jaunu lappusi Francijas bobsleja vēsturē. Viņi ir ieguvuši Francijas pirmo medaļu Eiropas čempionātos kopš Bruno Minžona sudraba medaļas četriniekos 2002. gadā, un Francijai kopumā EČ vēsturē tā ir tikai trešā medaļa. Tikmēr Vācijai šī ir trešā zelta medaļa divniekos pēc kārtas, visas trīs ir Frīdriha rēķinā, kurš tagad kļuvis par četrkārtēju Eiropas čempioni divniekos.