Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: No sportistes Facebook profila

09.01.2019 Mackeviča kvalificējas pasaules čempionātam skvošā

Latvijas labākā skvoša spēlētāja Ineta Mackeviča kvalificējusies pasaules čempionātam, kas ne tikai pašu mājās, bet arī Baltijā ir nebijis sasniegums, aģentūru LETA informēja Latvijas Skvoša federācija.

Pasaules čempionāts no 23.februāra līdz 3.martam notiks ASV pilsētā Čikāgā.

Tiesības startēt pasaules čempionātā izcīna 64 labākie vīriešu un sieviešu skvoša spēlētāji. 56 labākie kvalificējas saskaņā ar pasaules rangu šī gada janvārī, bet astoņi ir uzaicinātie spēlētāji, kuri uzvarējuši meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīros, kā arī planētas junioru čempioni. Ja kādam no šiem astoņiem spēlētājiem vietu čempionātā garantē vieta rangā vai kāds nevar piedalīties, tiek uzaicināti pēc reitinga nākamie spēlētāji. Tieši šāda iespēja pavērās Mackevičai, kura pašlaik atrodas 63.pozīcijā Profesionālo spēlētāju pasaules (PSA) rangā.

Pirmajā spēlē pasaules čempionāta Inetai Mackevičai būs jācīnās ar kādu no pirmajām 32 ranga esošajām spēlētājām. PSA spēļu un pasaules čempionāta formāts paredz izstāšanos no turnīra līdz ar pirmo zaudēto spēli.

"Protams, tās ir spēcīgas pasaules elites spēlētājas, bet nav tā, ka neviena no šīm 32 nebūtu uzvarama. Viss būs atkarīgs no pašas un pretinieces snieguma konkrētajā dienā, kā arī izlozes un veiksmes," sprieda Mackeviča.

Līdz pasaules čempionātam Latvijas sportiste no 6. līdz 10.februārim vēl startēs 30 000 dolāru vērtā PSA reitinga turnīrā ASV, Sinsinati, kur viņa ir izsēta kā 9/16 no 24 dalībniecēm.

Mackeviča ir deviņkārtēja Latvijas čempione skvošā un vienīgā Latvijas profesionālā skvoša spēlētāja. Skvošu viņa sāka spēlēt Liepājā, kur viņa savulaik spēlējusi arī tenisu. Pašlaik treniņu bāze profesionālo prasmju attīstīšanai Mackevičai ir Vācijā.