Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Anastasija Sevastova
Foto: imago/Scanpix

23.04.2019 Mierīgā Sevastova Štutgartē apspēlē haotisko Ostapenko  (9)

Latvijas sieviešu tenisa pirmo divu numuru mačs Štutgartes WTA "Premier 700" sērijas turnīrā beidzās ar rangā augstāk esošās Anastasijas Sevastovas (WTA 13.) uzvaru trīs setu cīņā pret Aļonu Ostapenko (WTA 29.) – 6:2, 4:6, 6:0.

Abas tenisistes pirmajā serves geimā zaudēja tikai vienā izspēlē, un tāds pats rezultāts veidojās arī mača trešajā geimā, taču Ostapenko servi nenosargāja no 40:15 pārsvara, trijās no nākamajām četrām izspēlēm zaudējot kļūdu dēļ. Viņa piektā punkta izspēlē iesita tīklā, Sevastova pēc tam ar pretuzbrukumā iegūto punktu tika līdz "vienādi". Aļona ar dubultkļūdu pasniedza breikbumbu, kuras izspēlē iesita tīklā no kreisās puses.

Sevastova arī nākamajā geimā uzvarēja no 15:40, kas nozīmēja atspēlēt divas breikbumbas. Ostapenko kļūdījās pirmās breikbumbas izspēlē, ar pārāk spēcīgu uzbrukumu Anastasijas otrajai servei bumbiņu raidot pāri gala līnijai. Sevastovai paveicās otrajā breikbumbā, kad viņas ar "backhand" pa diagonāli sistā bumbiņa skāra tīklu un nokrita pretinieces laukuma pusē. Ar grūtībām nostiprinot breiku, Sevastova izvirzījās vadībā ar 3:1.

Ostapenko piektajā geimā ar neatvairāmu diagonālo "forehand" atspēlēja breikbumbu, kad Sevastova vairākas reizes ar "slaisu" centās sagaidīt kārtējo Ostapenko kļūdu, taču šoreiz Aļona nospēlēja precīzi. Sevastovai nākamajā geimā izdevās atspēlēt divas breikbumbas un panākt 4:2 pārsvaru. Viņai pirmās breikbumbas izspēlē precīza kombinācija ar diagonālo servi un "forehand" sitienu gar pretējo sānu līniju. Ostapenko bija iespējas otrās breikbumbas izspēlē, kad viņa spēcīgi atsita Anastasijas otro servi, bet kļūdījās ar nākamo sitienu, bumbiņu raidot tīklā.

Divos uzņemšanas geimos pēc kārtas esot tuvu breika atspēlēšanai, Ostapenko vēl vienu iespēju mainīt seta virzienu nespēja, jo izgāza septīto geimu. Tur dārgi maksāja pie 30:0 pieļauta kļūda, kad tīkls apturēja viņas bumbiņu pēc nesekmīgi izpildīja saīsinātā sitiena. Sevastova vēlāk ieguva breikbumbu, un Ostapenko vēlreiz neprecīzi nospēlēja ar sitienu, kas viņas izpildījumā redzams reti un nav labā līmenī, – Aļonai liels auts, izpildot "slaisu". Ieguvusi jau 5:2 pārsvaru, Sevastova viegli izservēja setu.

Ostapenko 2. setu sāka ar tīru tenisu, un Sevastova tādai spēlei pretoties nespēja. Aļona ļoti graujoši nospēlēja pirmajos piecos geimos, kuros viņai punktos bija 20:6 pārsvars! Ostapenko kontrolēja gan savas serves geimus, gan arī teicami darbojās uzņemšanā un regulāri ar Sevastovas serves atsitieniem dziļumā lika Anastasijai kļūdīties. Tā vietā, lai setā uzvarētu ar "sauso" 6:0, Ostapenko izsēja visu pārsvaru.

Aļona vispirms rupji kļūdījās pie 5:0, 15:30. Viņa no neliela attāluma iesita tīklā, izvairoties no divām setbumbām. Ostapenko nākamajā geimā dabūja divas setbumbas ar savu servi – 5:1, 40:15. Sekoja dubultkļūda un "backhand" sitiens tīklā. Ostapenko drīz atspēlēja trīs breikbumbas, bet Sevastova realizēja ceturto iespēju, ar "backhand" apvedošo sitienu pa kreiso līniju atbildot Ostapenko nepietiekami spēcīgi izpildītajam diagonālajam sitienam. Sevastova ar ātru "sauso" serves geimu pietuvojās līdz 3:5.

Ostapenko bija pazaudējusi to pārliecību, ar kuru viņa spēlēja seta pirmajā pusē, un vēlreiz neizservēja setu. Sevastova tuvojās 5:5 rezultātam, kad notika vēl viens pavērsiens. Anastasija 10. geimā pēc Ostapenko "smeša" trāpīšanas tīklā bija priekšā ar 4:5, 30:0. Sevastovai tūlīt Ostapenko raksturīga kļūdu sērija – dubultkļūda, "backhand" sitiens tīklā un vēl viena dubultkļūda. Ostapenko tā ieguva savu trešo setbumbu un šoreiz pielika punktu, ar spēcīgu "forehand" sitienu noorganizējot Sevastovai autu – 6:4.

Pēdējais sets ritēja tāpat kā pirmais – Sevastovai nebija jāsaskaras ar tik lielu jaudu kā 2. setā, tāpēc viņa spēja sekmīgāk darboties aizsardzībā un sagaidīt daudz Ostapenko kļūdu. Aļona pēc spēcīgi nospēlēta iepriekšējā seta sagura un tagad ne vien nespēja dominēt tik spilgti kā iepriekšējā setā, bet arī bieži netika līdz Sevastovas uzbrukumiem, un Anastasija prasmīgi izmantoja visu laukuma plašumu.

Lūzums notika pirmajos divos geimos, kad Sevastova izmantoja savu vienīgo breika iesēju, bet Ostapenko nerealizēja nevienu no trim breikbumbām. Sevastova pirmajā geimā breikbumbas izspēlē sekmīgi izpildīja "slaisu", un Ostapenko nespēja noorientēties, iesitot tīklā. Anastasijai pēc tam vajadzēja izturēt pretinieces uzbrukumu vētru, lai nosargātu breiku un iegūtu 2:0 pārsvaru. Aļona ar trim uzbrukumiem pēc kārtas ieguva trīskāršo breikbumbu, taču geimā uzvarēt nemācēja. Sevastova pirmo breikbumbu atspēlēja ar pirmo servi, bet pārējās divas bija Ostapenko neizmantotas, divreiz neprecīzi uzbrūkot ar diagonālajiem sitieniem. Seta turpinājumā viss notika ļoti ātri – Anastasija droši kontrolēja situāciju un Aļonu atstāja "sausā".

Šodien Vācijā uz māla seguma telpu apstākļos bija Sevastovas un Ostapenko otrā tikšanās. Abas pirmoreiz sacentās 2015. gada 18. oktobrī, kad Sevastova ar 6:3, 3:1 bija pārāka Kremļa kausa kvalifikācijā, toreiz sacenšoties uz "hard" seguma hallē. Ostapenko 2. setā izstājās slimības dēļ.

Panākot 2-0 bilanci pret Ostapenko, Sevastova viņai sagādāja jau piekto zaudējumu pēc kārtas. Ostapenko tas ir sezonas septītais zaudējums turnīra pirmajā spēlē. Neaizstāvot pirms gada ar ceturtdaļfināla sasniegšanu nopelnītos 100 reitinga punktus, Ostapenko nākamajā nedēļā šogad otro reizi izkritīs no Top 30.

Sevastova pērn Štutgartē nespēlēja "Fed Cup" mačā Krievijā gūtas slimības dēļ, tāpēc viņai šoreiz punkti nav jāaizstāv. Anastasijai Štutgartē labākais rezultāts ir ceturtdaļfināls 2017. gadā. Lai atkārtoto šo rezultātu, jāgūst vēl viena uzvara. Sevastova 2. kārtā tiksies ar 2017. gada čempioni Lauru Zīgemundu (Vācija) vai Ļesju Curenko (Ukraina).