Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: velo.lv

09.07.2019 Muižnieks kļūst par Latvijas čempionu

Latvijas Riteņbraukšanas federācija vēsta, ka Talsos par valsts čempionu kalnu riteņbraukšanā Elites grupā ir kļuvis Liepājā dzīvojošais alūksnietis Oskars Muižnieks.

Trase Kamparkalnā tika īpaši plānota, lai dalībniekiem, cīnoties par Latvijas čempiona titulu, savas varēšanas latiņa būtu jāpaceļ nedaudz augstāk un visu distances garumu būtu iespējams veikt vienā aplī, informē lrf.lv. Talsu pauguraines reljefs ir ļoti pateicīgs šādam mērķim un ļāva izveidot 50 kilometru garu maršrutu, kurā maratona distances braucējiem bija jāpievarē 700 augstuma metri tehniskos kāpumos un nobraucienos.

Savas korekcijas sacensību ritējumā centās ieviest laikapstākļi stipra lietus veidā, bet tas sportistiem nebija šķērslis doties cīņā ar sevi un konkurentiem. Brauciens sākās kalna pakājē, bet tā virsotnē bija pirmais aktīvākā braucēja starpfinišs. To visātrāk sasniedza Dāvis Perševics, kuram uz papēžiem mina Oskars Muižnieks un viņa komandas biedrs no "DTG-MySport" Uldis Ālītis.

Pēc 7 kilometriem izveidojās līderu trio, kurā brauca Oskars Muižnieks, Lauris Purniņš un Jānis Ozols. Slidenā trase nobraucienos sportistiem lika demonstrēt savas labākās veloprasmes un dubļainās nogāzes kāpumos brīžam kļuva par iemeslu nokāpt no velo pat elites braucējiem.

Līderi gan cīnījās savā starpā, gan risināja dažādas tehniskas mikroķibeles. Par spīti citādiem apstākļiem, rezultāts finišā bija likumsakarīgs un šosezon jau bieži pieredzēts – uzvarēja Oskars Muižnieks, kuram sekoja Lauris Purniņš, bet 3. vietā ierindojās Uldis Ālītis, kurš pēdējos piecos kilometros noķēra spēku zaudējušo Jāni Ozolu.

Dāmu ieskaitē viss goda pjedestāls tika komandas "Veloprofs – VW Komerctransports" pārstāvēm – Leldei Ardavai, Lāsmai Ozolai un Beātei Kovgerei.