Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Oskars Muižnieks
Foto: Ģirts Kehris

10.09.2019 Oskars Muižnieks triumfē 100 kilometrus garā riteņbraukšanas distancē

Latvijas Apē un Igaunijas Vastserozā aizvadīts Vivus.lv MTB maratona septītais posms, kura smagākais pārbaudījums bija 100 kilometrus garā distance. Tajā triumfēja Latvijas kalnu riteņbraukšanas sacensību šīs sezonas pārliecinošais līderis Oskars Muižnieks.

Sacensību rīkotāji vēsta, ka pirmoreiz 100 kilometrus garo distanci kalnu riteņbraucēji veica pērn, kad Latvija svinēja savu simtgadi, bet šogad šī tradīcija tika turpināta. Starp dalībniekiem bija šīgada pārliecinošais MTB sacensību līderis – Liepājas alūksnietis Oskars Muižnieks, kura galvenais konkurents šajās sacensībās bija profesionālais velošosejas braucējs Māris Bogdanovičs no Dobeles.

Viņš pirmajos kilometros uzņēma nopietnu tempu un iekrāja minūtes pārsvaru pār sekotājiem, bet 20. kilometrā Oskars Muižnieks panāca Bogdanoviču. Abi līderi 60. kilometrā iekrāja 10 minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Kārli Baltaci, un līdzjutēji gaidīja dramatisku finiša divkauju. Taču Muižnieks īsi pirms Dievakalna veica taktisku manevru un atrāvās no sava galvenā konkurenta, kurš kļūdījās nobraucienā un krita, bet nedaudz vēlāk, mēģinot dzēst deficītu, iebrauca tā saucamajā sarkanajā zonā, pēc kuras viņam bija grūti atgūties.

Līderis O. Muižnieks turpināja braukt savā tempā un pārliecinoši uzvarēja arī šajās sacensībās.

MTB 100 distance (vīri)

1. Oskars Muižnieks "DTG-MySport" 4:06:35,6
2. Māris Bogdanovičs "ZZK" 4:12:06,1
3. Kārlis Baltacis "Patria Bottecchia" 4:26:33,2