Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

02.11.2019 Papildināts – Bārtas apkaimē aizvada 4x4 orientēšanās sacensības  (34)

Sestdien Bārtas pagastā esošajā atpūtas bāzē "Ods" startēja 4x4 auto orientēšanās sacensības "Rudens dubļu dublis", kurās piedalījās 28 ekipāžas, bet finišu sasniedza 22 komandas, vēsta sacensību rīkotājs Mārtiņš Kesus.

Viņš stāsta, ka dalībniekiem paveicies ar laika apstākļiem – mazu, smīlājošu lietutiņu – un netrūcis arī dubļu.

"Visi atbrauca pa gaismu, bet dažas mašīnas no meža dabūja ārā tikai naktī. Bija skatītāji, kuri ieradās pavērot sacensības ar kvadriem, bet viņi laikam skatījās tik ilgi, ka trīs kvadricikli palika trasē pa nakti. Tos dabūja laukā tikai nākamajā rītā," stāsta Mārtiņš Kesus.

Viņš saka, ka orientēšanās dubļos bijusi jaudīga un puišiem patikusi. Šādās sacensībās dalībniekus piesaistošie elementi ir dubļi, adrenalīns un azarts: "Orientēšanās sacensībās dalībnieki kartē redz punktiņu, kam nav piebraucamā ceļa. Daži punktiņi atrodas uz stigām, bet principā tie ir izvietoti bezceļos, un dalībniekiem jāizdomā, kā līdz tiem tikt. To var izdarīt pa veciem celiņiem. Piemēram, mums bija viens ar kokiem pilnībā aizaudzis ulmaņlaiku ceļš. Tad nu bija jāizdomā, kā manevrēt starp kokiem. Bija daudz šķēršļu. Bija upīte, kurai [cilvēki] droši vien brauc pāri daudzus gadus. Bija izaicinājums to izbraukt, jo dziļumu nevar redzēt, to var tikai uzminēt, vai arī stūrmanis iet pāri un mēra. Pieredzējušāki braucēji izmanto dažāda veida kartes, skatās mitrumu un augstumu, vai tuvumā ir upītes un strauti, kas var traucēt. Taču lielākoties piedalās entuziasti, kuri nav profesionāli braucēji."