Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Kristaps Porziņģis
Foto: AP/Scanpix

12.02.2019 Porziņģis investē traumu novēršanas tehnoloģiju uzņēmumā

Latvijas basketbola superzvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš pats šobrīd turpina atgūšanos no smagas traumas, kopā ar bijušo Nīderlandes futbolistu Žordi Kruifu investējuši „Zone7” uzņēmumā, kas darbosies sporta savainojumu novēršanā.

„Zone7” ir ASV un Izraēlas uzņēmums, kura starta kapitāls ir 2.5 miljoni dolāru. Tas piedāvā tehnoloģiju, ar kuras palīdzību iespējams samazināt profesionālo sportistu traumu skaitu, proti, tiek savienoti sportista medicīniskie dati ar viņa snieguma laukumā novērtējumu un ar mākslīgā intelekta tehnoloģijas palīdzību tiek noteikti riski savainojumu gūšanai, kā arī veiktas simulācijas, kā slodzes treniņos ietekmēs sniegumu un savainojumu iespējamību.

Uzņēmuma paziņojumā norādīts, ka tehnoloģijas izveidošanā jau izmantoti pieci miljoni stundu par sportistu sniegumiem, un šī tehnoloģija jau tiek izmantota dažādās futbola līgās un „Major League Baseball”.

„Savainojuma gūšana ir viens no sliktākajiem notikumiem, ko sportists var pieredzēt,” citēts nesen kā par Dalasas „Mavericks” spēlētāju kļuvušais Kristaps Porziņģis, kurš ir viens no jaunā uzņēmuma investoriem. „Tehnoloģija, uz kuras pamata darbojas „Zone7”, ir ļoti iespaidīga un tai ir potenciāls mainīt sportu uz visiem laikiem.”

Vēl viens uzņēmuma investors ir Žordi Kruifs, bijušais Nīderlandes futbolists, futbola leģendas Johana Kruifa dēls, kurš savulaik spēlējis „Barcelona” un Mančestras „United” sastāvā, kā arī vairākus gadus strādājis Izreaēlas futbola klubā Telavivas „Maccabi” kā sporta direktors.

„Zone7” ziņo, ka futbola komandas, kas izmanto tās tehnoloģiju, pieredzējušas 75% lielu samazinājumu savainojumu skaita ziņā.