Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Iepriekšējā sezonā Lielvārdes komandas ilggadējais uzbrukuma līderis Toms Akmeņlauks (19.) ar vārtiem vai rezultatīvām piespēlēm piedalījās septiņos no viņa komandas deviņiem gūtajiem vārtiem spēlē, kurā vidzemnieki savā laukumā "Kuršus/Ekovali" pārspēja ar 9:8.
Foto: Ģirts Gertsons

13.08.2019 Liepājas florbola komanda "Kurši/Ekovalis" sezonu sāks savā laukumā

Jau ir zināms kalendārs Latvijas florbola virslīgas 2019./2020. gada sezonai, ko Liepājas komanda "Kurši/Ekovalis" 15. septembrī savā laukumā sāks ar dueli pret "Rubeni".

Liepājnieki sezonai jau tradicionāli gatavojas Grobiņā, kur vasaras nometni aizvada kuršu faktiski visu vecumu grupu florbolisti. Par vienu no virslīgas šīs vasaras skaļākajiem transfēriem pašmāju florbolā kļuva ilggadējā Lielvārdes komandas uzbrukuma līdera Toma Akmeņlauka pievienošanās "Kuršiem/Ekovalim". Šis 25 gadus vecais spēlētājs ir uzskatāms par vienu no Latvijas florbola izcilākajiem snaiperiem. Pagājušajā sezonā Akmeņlauks atzīmējās ar 52 (28+24) rezultativitātes punktiem, bet četrās sezonās pirms tam ir bijis vēl izcilāks un sakrāja 74, 89, 75 un 87 punktus. Nu jau patālajā 2013./2014. gada sezonā Liepājas kluba jaunpienācējs izcēlās pat ar apaļiem 100 punktiem (45+55).

Toma Akmeņlauka pārejā uz kuršiem liela loma ir bijusi liepājnieku uzbrukuma līderim Mihailam Kostusevam, kurš Latvijas virslīgā savulaik arī pārstāvēja Lielvārdes komandu. Ņemot vērā to, ka florbols nav profesionāls sporta veids, Akmeņlaukam Liepājā ir nepieciešama arī darbavieta, ko viņam nodrošināšot gan treniņu vadīšana FK "Kurši" audzēkņiem, gan arī strādāšana Liepājas kluba virslīgas komandas titulsponsorā, uzņēmumā "Ekovalis". Tāpat lēmumu pievienoties mūsu pilsētas komandai, nevis kādai no citām vienībām, kas bijušas ieinteresētas uzbrucēja pakalpojumos, esot ietekmējis tas, ka spēlētāja otrā puse studēšot Liepājā.

"Kuršu/Ekovaļa" galvenais treneris Mārtiņš Krūms arī pauž, ka par vietu komandas sastāvā cīnoties Kārlis Pupils, kurš savulaik jau pārstāvēja Liepājas virslīgas vienību, bet iepriekšējo sezonu aizvadīja Grobiņas komandas rindās pirmajā līgā. Vēl Liepājas vienība ar Oskaru Bergmani apspriežot aizsarga iespējamo atgriešanos mūsu pilsētas florbola vienībā pēc vairākām Talsos pavadītajām sezonām.

Esot arī divi potenciālie sastāva zaudējumi, jo nūjas likšanu malā apsverot Miķelis Krūms, savukārt Kristaps Ošs-Ervics vēl atgūstot veselību. Taču kopumā komandas sastāvs ir gana plašs – sezonai gatavojas krietni vairāk par 20 spēlētājiem.

Jaunajā sezonā virslīgā būs 12 komandas, kas ir par vienu vairāk nekā šogad. Latvijas čempionāta augstāko divīziju neviens nepametīs, bet klāt ir nākusi pirmās līgas čempione "Irlava/Avant". Tādējādi, visticamāk, drusku tiks atšķaidīti Ziemeļkurzemes florbola resursi, bet Latvijas virslīga varētu iegūt vēl vienu aizraujošu derbiju.

"Kurši/Ekovalis" nākamajā mēnesī aizvadīs vēl divas spēles – 22. septembrī viesos pret "Ogres vilkiem" un 28. septembrī izbraukumā pret "Pārgauju".