Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Mārtiņš Sīlis

16.05.2019 Par direktora atbrīvošanu lems šodien  (1)

Lai arī Egils Trušēlis pagājušajā mēnesī paredzēja, ka Liepājas Futbola skolas (LFS) direktora amatā viņš nostrādās tikai līdz aprīļa beigām, juridiski viņš joprojām ir šīs mācību iestādes vadītājs. Visticamāk, ka tikai līdz šodienai, kad Liepājas domes deputāti lems par E. Trušēļa atlūguma pieņemšanu.

Pats Egils Trušēlis aizvakar vēl nezināja, vai pašvaldība no Izglītības un zinātnes ministrijas ir saņēmusi nepieciešamo atļauju, kas vajadzīga, lai varētu atbrīvot no amata izglītības iestādes vadītāju. "Man ir sajūta, ka drusku trūkst informācijas par procesu, un man nav nekā, ko pastāstīt Futbola skolas darbiniekiem, kad viņi jautā par pārmaiņām mūsu skolā," sacīja E. Trušēlis.

Oficiāli viņš vēl šīs nedēļas sākumā bija Futbola skolas direktors, taču direktora pienākumus viņš faktiski nepildot kopš 2. maija. Šobrīd skolas direktors atrodas atvaļinājumā, bet viņu aizstāj direktora vietniece Maruta Vārpiņa.

Neoficiāli ir izskanējuši vairāki kandidāti uz jaunā direktora amatu. Viens no viņiem ir "Liepājas" dublieru komandas galvenais treneris Oskars Kļava, kuram pagaidām neesot atbilstošas izglītības. Atbilstošas izglītības trūkums gan iepriekš Liepājas sportā nav traucējis, piemēram, Elanam Strazdiņam un Elanam Zīvertam vadošos amatos strādāt pienākumu izpildītāju statusā.

Otrs kandidāts esot Dzintars Kazāks, kurš vadīja futbola nodaļu Liepājas Sporta spēļu skolā, bet pirms tam bija "Liepājas metalurga" jauniešu komandu treneris.

Kā kandidāti uz skolas vadītāja amatu neoficiāli izskanēja arī divi Jāņi – jauniešu treneris Segliņš un LFS sporta direktors Intenbergs. Abi šie speciālista no tāda piedāvājuma esot atteikušies, liecina "Kurzemes Vārda" rīcībā esošā informācija.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis apstiprina, ka par E. Trušēļa atbrīvošanu no amata deputāti balsos ceturtdien un ka šis jautājums ir saskaņots ar ministriju. Par LFS direktora pienākumu izpildītāju ir paredzēts norīkot Sporta pārvaldes vadītāja vietnieci Eviju Mūrnieci, bet šajā jautājumā arī ir nepieciešams ministrijas saskaņojums.

Lūgts komentēt, vai skolas direktora pienākumi ir piedāvāti Oskaram Kļavam un Dzintaram Kazakam, Atis Deksnis sacīja: "Direktors tiks ieraudzīts konkursā, kurā ir tiesības startēt jebkuram interesentam, tai skaitā arī pieminētajiem kungiem. Šim amatam ir zināmas izglītības un kvalifikācijas obligātas prasības. Ne visiem nosauktajiem šobrīd ir atbilstoša izglītība. Prasības nemazināsies. Konkursā varēs startēt tie, kuri atbildīs šīm prasībām. Pašvaldība negrasās vilkt garumā ar konkursa izsludināšanu. Gribam atrast viņu pēc iespējas ātrāk, bet mēs nepārsteigsimies. Vasara ir atvaļinājumu laiks, bet mums ir svarīgi, lai konkursā piedalītos maksimāli daudz pretendentu. Noteikti, ka būtu labi, ja jaunais mācību gads sāktos ar jaunu vadību."