Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Ģirts Gertsons

16.04.2019 Sezonu iesāka ar graujošu uzvaru

13. aprīlī sākās jaunā Latvijas sieviešu futbola čempionāta pirmās līgas jaunā sezona, kurā šogad viena no dalībniecēm ir Liepājas Futbola skolas komanda. Mūsējās sezonas pirmajā mačā izbraukumā ar 9:1 (4:0) sagrāva komandu "Cēsis/FK Priekuļi".

"LFS": Siljāne, Brigmane (Prūse), Gudkova, Šandireva, Smirnova, Šenberga, Freidenfelde, Saule, Lapteva (Jurkeviča), Šarija, Jegorova.

Lielisku spēli Cēsu stadionā aizvadīja Valērija Gudkova, kura jaunās sezonas atklāšanas mačā guva piecus vārtus. Divus golus savā rēķinā ierakstīja Aļona Šandireva, bet pa reizei pretinieču vārtsardzi pārspēja Angelīna Jegorova un Evelīna Freidenfelde.

Starpsezonu periodā Liepājas sieviešu futbola komandā ir notikušas vairākas izmaiņas. Jauno sezonu mūsējās sāka jauna trenera vadībā – komandu trenē Jūlija Lapteva. Mainījies ir arī vienības nosaukums no FK "Liepāja" uz "Liepājas Futbola skolu".

Liepājas Futbola skolas komandas pieteikumā atrodas 2 vārtsardzes, 7 aizsardzes, 11 pussardzes un 4 uzbrucējas. Joprojām ierindā ir pieredzējusī Sintija Čamane, bet jaunākā spēlētāja ir 2006. gadā dzimusī Darja Jermoloviča.

Liels zaudējums ir nīcenieces Karlīnas Miksones aiziešana no komandas. Pērn Miksone liepājnieču labā sieviešu čempionāta augstākajā līgā guva 32 vārtus, kas bija vairāk nekā puse no visas komandas iespētā. Šogad viena no Latvijas izlases līderēm spēlēs FK "Dinamo Rīga".

Tomēr lielākā izmaiņa Liepājas sieviešu futbolā ir tāda, ka mūsējās vairs nespēlē augstākajā futbola sabiedrībā, bet cīnīsies vienu līmeni zemāk. Līdzīgi kā 2018. gadā, arī šogad pirmajā līgā spēkiem mērosies 11 komandas, starp kurām būs arī pērn tajā redzētās "Rīgas Futbola skola 2", "Rēzeknes novada BJSS", "Laidze/Talsu NSS", "Iecava/Jelgava", "Imanta" un "Super Nova". Līdzīgi kā liepājnieces, arī Rēzeknes BJSS nolēma pārcelties vienu līgu zemāk. Vēl čempionātā startē jaunpienācējas – "Cēsis/ Priekuļi", "Dinamo Rīga-2" un "Auda".

Sieviešu futbola pirmajā līgā, kurā pērn uzvarēja FS "Metta", sacensības notiks vienā aplī, kam sekos komandu sadalīšanās divās grupās – no 1. līdz 6. kā arī no 7. līdz 11. vietai, un arī šajā posmā vienības sacentīsies vienā aplī.

"LFS" otrajā kārtā 5. maijā savā laukumā sacentīsies ar rēzeknietēm.