Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Gordons Jangs cer, ka FK "Liepāja" sastāva komplektēšanu izdosies pabeigt otrajā Turcijas treniņnometnē, kur liepājnieki vērtēs divu uzbrucēju lietderību.
Foto: Ģirts Gertsons

11.02.2019 Gordons Jangs: "Otrā nometne būs ļoti svarīga"  (1)

Futbola klubs "Liepāja" ir aizvadījis vienu treniņnometni Turcijā, pēc tam divas nedēļas gatavojās savās mājās, bet rīt, 12. februārī, atkal dosies ceļā uz treniņnometni Antaljā. Komandas galvenais treneris Gordons Jangs, vērtējot līdz šim paveikto, saka, ka viss rit atbilstoši gatavošanās plānam, bet komandas komplektāciju pilnībā tomēr nav izdevies pabeigt un Turcijā ieradīsies vēl daži pārbaudāmie futbolisti.

Kādi ir jūsu secinājumi par pirmajā treniņnometnē paveikto?
– Pirmajā nometnē primāri pievērsām uzmanību fiziskajai sagatavotībai. Jau pirmajā dienā mēs izvirzījām mērķi, sacījām spēlētājiem, ko vēlamies sasniegt 12 dienu laikā. Vienojāmies, ka gribam būt individuāli un kolektīvi labākā formā un spēcīgāki. Mēs sākām veidot labu atmosfēru kolektīvā. Pēdējā dienā bija sanāksme, kurā vienojāmies, ka esam sasnieguši savus mērķus.

Divās spēlēs pret klubiem no spēcīgām līgām (Rumānijas "Dinamo" un Ukrainas "Zorya") zaudējāt, par ko laikam neuztraucaties?
– Nē. Iznākumam tiešām nebija nozīmes. Ikviens [futbolists] aizvadīja vienādu spēles laiku. Ja neskaita savainotos vai saslimušos futbolistus, ikviens trenējās vienādu minūšu skaitu un ikviens spēlēja vienādu minūšu skaitu. Sastāvs ir labā līmenī. Mačā Lietuvā (pret "Trakai" – A.S.) mēs aizvadījām divus puslaikus pa 60 minūtēm. Kad būsim devušies uz otro nometni, mēs veidosim komandas struktūru. Līdz šim neesam daudz strādājuši ar taktiku. Otrā nometne ir patiešām svarīga, lai noteiktu, kādā veidā spēlēsim, kādu formāciju vai formācijas izmantosim, kā izmantosim standartsituācijas. Ja jūs būsiet nometnē, tad ikdienas darbā redzēsiet, ka uzsvaru liksim uz taktiku, jo fiziskās sagatavotības bāze mums ir laba.

Vai varat noraksturot komandas jaunpienācējus?
– Interesanti [spēlētāji]. Katram ir kaut kas, ko piedāvāt. Mēs domājam, ka esam sastāvu nokomplektējuši par 90 procentiem, balstoties uz spēlētāju īpašībām, ko mēs meklējām. Domājam, ka varam pievienot vēl 10 procentus, kas dotu mums spēlētājus, kuri prot labāk pielāgoties.

"Liepājas" sastāvs spēlēs Turcijā un Lietuvā ļāva nojaust, ka joprojām esat uzbrucēja meklējumos. Vai taisnība?
– Katrā pasaules valstī ir aģenti, un viņi visu laiku stāsta, cik viņiem ir brīnišķīgi uzbrucēji. Pastāv iespēja, ka pie mums otrajā treniņnometnē ieradīsies divi spēlētāji uz pārbaudi. Viņiem ir labas rekomendācijas. Vienu es savulaik pazinu, otrs pie mums ieradīsies, pateicoties labiem kontaktiem. Ir jau viegli vērot spēlētāju sniegumu video, bet, lai varētu izdarīt spriedumu, svarīgāk ir uzticēties savām acīm.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 11. februāra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!